Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen pontokkal behívnak...

Ilyen pontokkal behívnak szóbelizni ezekbe a gimnáziumokba?

Figyelt kérdés

(Központi+vitt pontok)

Veres Pálné: 129

József Attila: 131

Madách:235 (ott 350 a max szóbelivel, ami max 80p)



2017. febr. 3. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Jóskába biztos, Madáchba is
2017. febr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Melyikbe mennél legszívesebben?

A Jóskába nagy valószínűséggel felvesznek

(Csak ne rontsd el a szóbelit)

2017. febr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az összesbe behívnak szóbelizni :D

VPGbe mikor én felvételiztem, 125 volt a ponthatár, tavaly azthiszem 120. Felvettek volna, 170 pontom volt összesen.

Madáchba is behívtak minden tagozatra anno, pedig 224 pontom volt (kevesebb, mint a tied).


Szóval tárt karokkal fognak bármelyik suliba várni az alábbiak közül :D Sok sikert a szóbelikre!


Pár szót írok a két suli szóbelijéről is (a JAGba nem szóbeliztem egyébként, de oda is fel fognak venni, picit gyengébb, mint ez a kettő):

VPGben nincs más, mint szövegértés humánra és reálra. Elolvastatnak egy szöveget (van rá 1-2 perced), majd elveszik, és kérdeznek róla párat, hogy mire emlékszel. Kell egy részletet is felolvasni a szövegből. Utána magadról kell mesélni, esetleg rákérdezhetnek a szabadidős tevékenységeidre, meg az okleveleiddel kapcsolatban, ha viszel. Esetleg szóba kerülhet a családod, kedvenc tantárgyad, könyved, ilyesmik. A lényeg, hogy magabiztos legyél, velem nem voltak túl kedvesek, próbáltak kizökkenteni, de én álltam a sarat :D

Madáchba 2 része van a szóbelinek, kicsit hosszadalmas szerintem. Beküldenek veled együtt kb. még 15 gyereket egy terembe, ahol kapsz egy feladatlapot: angolból ilyen mondatkiegészítőset, amivel igeidőkkel meg ilyesmivel kell kiegészíteni, vagy csak úgy kreatívan (pl.: I used to .......... when I was younger; meg ehhez hasonlóak.. Németből is szerintem hasonló van, ha abban vagy érdekelt). Magyarból pedig a húzott lapon 2 kép volt (nekem egyik oldalon egy család sporteseményt néz, a másik oldalon egy szelfiző csaj).

Szóval változó volt, hogy ki mennyit készülhet fel, attól volt függő, hogy mikor jött érted a tanár. Én legalább 15-20 percet voltam a teremben, pedig már rég kész voltam.

Aztán bevittek a terembe, és először angollal kezdtünk. Megkérdezték, hogy érzem magam, mit csinálok a szóbeli után stb., utána meg rátértünk a kiegészített feladatokra: egyet kellett választanom azok közül, és kifejteni, hogy miért írtam azt, meg hogy miért találom annyira fontosnak ezt, hogy felolvassam, ilyesmik.

Aztán jött a magyar. Az egyik képről kellett önállóan beszéljek, még kérdeztek róla párat, hogy miért gondolom így, meg úgy, de ennyi. Még volt szó a szabadidőmről, meg hogy mi szeretnék lenni, miért választottam a Madáchot és miért gondolom, hogy ez az előmenetelemhez hozzájárulna, miért gondolom, hogy a suliba vagyok illő :D Szóval ilyesmik.


Egyébként szerintem mind a VPGben, mind a Madáchban nem azt nézik, hogy mennyire tudod az anyagot (lexikális tudás), hanem inkább azt, hogy mennyire tudsz kreatívan meg individuálisan (önállóan) gondolkodni. Meg persze azt, hogy az izgalmi helyzetben is mennyire tudnak kizökkenteni. Ennek ellenére azt hiszem, mindkét suliban elég szubjektív a pontozás, mert nem tudom mi alapján adnak a magyarra valakinek 38-at, másnak meg 34-et... Szimpátia. A lényeg, hogy magabiztos legyél :)))


Sok sikert!

2017. febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főként az utolsónak, nagyon sokat segítettél!
2017. febr. 6. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!