Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek MSC-t nézik...

Szerintetek MSC-t nézik valahol szoftverfejlesztőknél?

Figyelt kérdés

Mert MSC helyett ezt tudnám csinálni:

-a soft skill-jeimet tudnám fejleszteni

-az angol tudásomat tudnám fejleszteni

-Coursera-n tudnék olyan célirányos kurzusokat csinálni külföldi egyetemeken, amik a jövőbeli munkahelyeimen sokkal hasznosabb tudást adnának.

Tehát messze hasznosabb tudásom lesz 2 év múlva, ha az MSC-t kihagyom. Van ahol számít az MSC papr? (szeretnék példákat is kapni, ha valaki azt mondja, hogy fontos. nem csak egy igen/nem-et. illetve nem érdekel, hogy tök más szakmákban (pszichológus, bölcsész, orvos stb.) mennyire hasznos)



2017. febr. 8. 20:32
 1/5 A kérdező kommentje:
MSC alatt a Master of Science fokozatú diplomát értem. Jelenleg csak BSc-m van.
2017. febr. 8. 20:49
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A barátom informatikai cégnél dolgozik. Ott számít a fokozat - a kezdő fizetésnél, illetve annál, hogy milyen hamar lehetsz vezető fejlesztő. Az Msc-t végzettek jobban is teljesítenek egyébként, az alapján, amit hallottam.
2017. febr. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mi a cég neve?
2017. febr. 9. 07:10
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Az MSc ad olyan tudást és elismert tudást amire szükséged lesz, sőt a PhD még jobb, ha nemzetközi szinten gondolkodsz és azt akarod, hogy szakértőként komolyan vegyenek.


Igen, tévedés hogy papírok nélkül is szóba állnak valakivel a szoftverfejlesztésben (azok a pionír idők voltak), itt is telítődik a munkaerőpiac, itt is CV-k alapján szelektálnak első körben.

2017. febr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a kis és középvállalatok nem nézik egyáltalán, a külföldi multiknál viszont sok pozinál húzzák a szájukat ha nincs Msc.
2017. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!