Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A levelező jogászképzés...

A levelező jogászképzés szerintetek melyik egyetemen a legjobb?

Figyelt kérdés
Országosan. Írhattok pestit, "vidékit", mindegy. Érdekelne, hogy joghallgatók, vagy legalábbis nálam a témában kompetensebb emberek között milyen hírek terjednek. (Az idézőjel nem véletlen. Nem szeretem nagyvárosokra használni a "vidék" szót.)

2017. febr. 9. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Én is utálom a vidékezést... Szerintem a vidék a 200 fős kisfalu, meg az alföldi tanyák, nem a 150 000 fős nagyváros.


Én nappalis vagyok a PTE-n. Itt a levelezősök nem szoktak panaszkodni. Általában mindig figyelnek az oktatók arra, hogy ne cak hétköznapi vizsgát hirdessenek meg, sok segédanyagot küldenek, stb.

Egyik ismerősöm az ELTE levelezőjére járt (családi okokból most szünetelteti) - ő sem panaszkodott sosem, (csak arra, hogy drága a tandíj:D)


Hol laksz amúgy? Nem mindegy, hogy mennyit kell utazgatni :/

2017. febr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak míg mondjuk orvosi egyetemből mindig is ez a 4 volt, ugyanannyira elismert diplomával (akikről tudok: pesti diplomával pécsi klinikán dolgozik, pécsivel SOTE klinikán, vagy pesti magánkórházban, mind a 4-et elfogadják külföldön, akkreditált mindegyik még a USMLE-hez is..), ezzel szemben jogász képzés lassan minden bokorban van (persze ez költői túlzás), de ezért is kérdezem, mert ha a képzés színvonala meg is egyezik, nem hiszem, hogy egy legkisebb egyetem jogi diplomája azonos értékű pl egy ELTE-ssel. És ez érdekelne, hogy mondjuk az ELTE-n kívül, még mi az, amit elfogadnak sok helyen. Pl egy PTE-s diploma Budapesten is megállja a helyét? Mert olvastam már olyat, hogy pécsi srác felment az ELTE-re, talán pont jogra, és Pécsen nem talált munkát, mert ahova volt hely, ott a PTE-set preferálták inkább. (A levelező/nappali ilyen szempontból mindegy, mert a diploma nem tartalmazza a munkarendet.)
2017. febr. 9. 11:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Jelentkeztél végül? Én vagy 2018 - ra vagy 2019 - re tervezem. :) Jobb lenne előbb. Győr esik legközelebb hozzám. Sajnos nincsenek joghallgató ismerőseim.
2017. júl. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Győrben ha jól tudom be sem kell járni, csak vizsgázni (egy ismerősöm így csinálta és simán meglett neki jó eredménnyel), de tudok másról is, aki levelezőn végezte illetve volt aki ott kezdte majd az ELTE-n folytatta inkább, állítólag könnyebb ott elvégezni.

Kérdező, valóban jól írtad, szinten mindenhol van már jogi kar és sokan szereznek diplomát, sajnos ez a szakma színvonalának süllyedését eredményezte...

És valóban nem mindegy, hol végez az ember és milyen eredménnyel, valahol megszerzett summa cum laude egy másik helyen nem biztos, hogy ugyanazt a szintet megütné...

2018. máj. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!