Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik Történelmi atlaszt...

Melyik Történelmi atlaszt ajánljátok az idei érettségihez? Melyikben találom majd a legtöbb információt?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem, tehát tudomásom szerint bármelyik atlaszt igénybe vehetem. Melyikben(és mikori kiadvány) találom majd a legnagyobb segítséget? Köszi előre is a válaszotokat.

2017. febr. 9. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Én tavaly érettségiztem és nálunk a mozaikos piros történelmi atlasz volt a befutó (Mondjuk nem sok atlaszt ismerek, de a pirosban elég sok minden benne volt, legalábbis több infót lehetett belőle kihámozni, mint az általunk használt egyéb atlaszokból).
2017. febr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Inkább legyen nálad kétféle...a kék atlasz elvileg jobb, de én is a mozaikosat tudom ajánlani..a kronológia miatt természetesen. Menj biztosra!
2017. febr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ma írtunk próbaérettségit, állambácsi 2 iskolának küldött csak..megírható, teljesen korrekt! A középben olyan szintű kérdések voltak, hogy kik az evangélisták meg ilyesmi, trianoni békeszerződés...az emelt komplikáltabb. De egyáltalán nem kérdezett évszámot, nem arra játszott, szinte csak emeltes anyag volt benne. Az esszék kicsit nehezebbek, pl Mária Terézia és 1. vh. közötti nemzetiségi kérdések bemutatása, hogy hogyan állt hozzá az udvar és a magyarság itthon, a társadalmi változások/rétegződések az Árpád háziak idején, Anglia szerkezet váltása a 15.századtól a 2. ipari forradalom végéig...durvább volt azért, de ha tanulsz rá, oké.
2017. febr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!