Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kosztolányi Dezső gimnázium...

Csutora73 kérdése:

Kosztolányi Dezső gimnázium (I. kerület) milyen? - minden tapasztalat érdekel.

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz az 5. év (8 évfolyamosban első év)? Milyenek a tanárok? Milyen a menza? Milyen szakkörök, sportok vannak a suliban? A nagyon jó tanulók elmennek tényleg máshová, vagy simán tovább lehet onnan tanulni?
2017. febr. 9. 14:39
 1/5 anonim válasza:

Én oda járok. Nos...

Az 5. Osztály simán megy. Utána nehezedik 8.ra elválik hogy ki marad, ki nem. Tanárok között van nagyon jó (egyik földrajz, egyik matek, egyik magyar) de van olyan akit nagyon nem bírunk. A menza nem jó. Ha teheted inkább máshol egyél ne fizesd be. Szakkör nincs sok, kórus, rajz. Simán lehet tovább tanulni. Általában azok mennek el akik szakosodni akarnak.

Még kiegészítésként : ha csak teheted ne a franciát vedd fel nyelvnek. Egyébként a légkör barátságos, befogadó viszonylag :)

2017. febr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. És aki elmegy, az felvételizik 6 vagy 4 osztályos gimibe, vagy hová tud menni? Ezen kívül mennyire vannak a suliban problémás gyerekek? A kevésbé jó tanárok üvöltöznek? Ha bármi gond van és szólnak a szülők a vezetőség mennyire segítőkész? Menza helyett hol tudtok kajálni? Köszi.
2017. febr. 14. 09:59
 3/5 anonim válasza:

6 és 4 osztályosba is át lehet könnyen kerülni, de amennyire tudom általában 4 osztályosba megy, aki megy.

A "kevésbé jó tanárok" egyáltalán nem üvöltöznek, nem tapasztalok testi/érzelmi fenyítést senkinél. Egész egyszerűen számomra nem passzol a tanítási módszerük.

Hát a környéken egész sok étterem van, a mammut is nagyon közel Van, sok kifőzdével. Rengeteg étkezési lehetőség van.

A gyerekek egymás között viszonylag befogadóak, persze vannak konfliktusok , de verekedésre nem igen van példa :)

2017. febr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, sokat segit! Még két apróság: a tanulószoba 5-ben 6-ban jól múködik? Sokan ott szoktak maradni megirni a leckét? És a másik, hogy aki elmegy 6-ban, vagy 8-ban, az rendesen megirja a felvételit, vagy különbözeti vizsgát tesz egy adott suliba? Tőletek hányan mentek el?
2017. febr. 17. 06:07
 5/5 anonim válasza:

Én sosem voltam tanulószobás. De 5.ben még viszonylag sokan maradnak. Lecke írás és tanulás van. Amennyire tudom ha jó idő van utána a kertbe lehet menni, illetve könyvtárba.

Az osztályomból másik gimnáziumba 2-en mennek. De leszakadoztak közben-közben; költözés miadt illetve nagyon gyenge teljesítmény miadt a tanuló szülei jobbak látták egy álltalánosba átvinni a gyereket.

2017. febr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!