Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a műszaki...

Mi a véleményetek a műszaki menedzser szakról? Melyik egyetemen érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Én az Óbudai Egyetem Keleti Károly gazdasági kar-t és a Dunaújvárosi egyetemet "néztem ki". Mi a véleményetek erről a két egyetemről? Melyik színvonalasabb szerintetek?(BME nem játszik)

Van nagy különbség a két egyetem közt? (gondolom senki se végezte el mindkét helyen a műszaki menedzsert)

Végül, érni fogok valamit azzal, hogy elvégzem? (sokan fikázzák)



2017. febr. 11. 06:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Büfészak. Ha találsz is állást, nagy valószínűséggel közel sem fogsz olyan jól keresni, mint valamilyen műszaki mérnöki diplomával.
2017. febr. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is sok helyen olvastam, hogy büfészak és sok helyen, hogy jól el lehet helyezkedni, jó fizetéssel.

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

2017. febr. 11. 09:04
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Rosszul állnak a szakhoz az emberek. A MM diploma nem mérnöki diploma, a műszaki manager nem mérnök, hanem egy közgazdász aki tölteléktárgyak helyett műszaki tárgyakat tanul. Ha elvégzed közgazdász leszel. Namost a statisztikák alapján a közgazdászok nehezebben helyezkednek el, igen.

De rajtad áll mit hozol ki belőle. Nincs olyan hogy büfészak, lusta életképtelen hallgatók vannak. Vannak akik szabad művészetek BA val építenek nagyobb karriert mint sok mérnök, van aki kommunikáció és média diplomával lesz sikeres. Persze, ezekkel nehezebb de végül is rajtad áll.

Ha suli mellett folyamatosan dolgozol szakmán belül, és egy másfél év tapasztalattal jösz ki a suliból, jó állásod lesz.

Ha az egyetem csak a bulikról meg az uccsó héten való magolásról szól majd neked, akkor igen, egy büfében végzed. De szvsz. szerintem és a statisztikák szerint sem "büfészak"

2017. febr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2017. febr. 16. 21:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Hali! Én Műszaki menedzser hallgató vagyok. Igaz nem ezeken az egyetemeken, de remélem tudok segíteni kicsit. Először is, hogy melyik szakkal fogsz majd elhelyezkedni nem lehet előre tudni. Ezt csak azt tudná megmondani aki a jövőbe lát. Második pedig az, hogy persze a műszaki menedzsert nagyon is szidják, igaz okát még mindig nem találjuk, de mindegy. Igazából az egész csak abból indul ki, hogy mivel mi két szaknak a tárgyait is tanuljuk és persze azon szakok hallgatói ezt nem nagyon nézik jó szemmel. Szerintem jó szak. Nyílván nem azt mondom, hogy a legjobb, de én is azért választottam ezt, mert jó. Tavaly felvételiztem ide és akkor is próbáltak eltéríteni tőle, mert akkor is írták, hogy nem lehet vele mit kezdeni, de nem bántam meg, hogy ezt választottam. Bár még nagyon kezdő hallgató vagyok tudok kicsit mesélni a szakról. A képzési idő első felében inkább műszaki tárgyak vannak. Mivel sok óránk együtt van a gépészekkel konkrétan ugyan azt a tudást kapjuk, mint ők vagy a mechatronikai mérnökök. Másrészt viszont vannak közgazdasági tárgyaink is és a másik felében inkább az lesz. Gazdasági tárgy a műszaki szakosok közül csak nekünk van, szerintem ez egy nagy pozítívum, hogy műszaki részen és gazdasági részen is kapunk tudást. Azt meg, hogy a műszaki menedzser nem tud elhelyezkedni nem mondanám. Van ahol duális képzés is van, szóval nem gondolnám, hogy nincs rá szükség. És valóban több választási lehetőséged van arra, hogy MSC-re menj, hiszen tudod választani a gazdasági, műszaki vagy a menedzseri irányt. Remélem tudtam kicsit segíteni ;)
2017. febr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!