Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE szombathelyi campus hogy...

ELTE szombathelyi campus hogy is van ez? Tud erről valaki többet?

Figyelt kérdés

Most fogok felvételizni egyetemre, programtervező informatikus szakra szeretnék menni. Elsőnek az ELTE budapesti egyetemet írtam be. Alapvetően Miskolcon lakok és itt is van az ME-n programtervező informatikus szak, viszont a budapesti ELTE képzésért nyugodt szívvel elmennék Miskolcról, így azt írtam elsőnek be a sorrenben hezitálás nélkül.


Most viszont néztem hogy az eltének van Szombathelyen is egy campusa, ami kicsit elgondolkodtatott a második helyen. Pesten is albérletben lennék, tehát ebből a szempontból Szombathely nem lenne probléma viszont ha nem sikerülne a budapesti ELTE, megérné szerintetek azért elmennem Szombathelyre az ME-vel szemben, mert az is ELTE? Később álláskeresésnél a diplomában megjelenik majd az hogy ezt a szombathelyi campuson végeztem vagy csak annyi hogy ELTE?


Anyagi része igazából annyira nem számít mert az albérlet is olcsóbb lenne ott, mint pesten, még ha vissza is utaznék időnként Miskolcra és drágább lenne a vonatjegy mert messzebb van akkor is jobban jönnék ki, illetve ha jól hallottam a MÁV-nál is van diákoknak valami nagy kedvezmény (90%) a lakóhelyük és az egyetemük közötti járatra.


Tehát igazából a kérdés az hogy megéri szerintetek odamennem mert az is ELTE az ME-vel szemben, vagy az igazi eltének csak a budapestit tekintik és ott csak a név van hozzáadva? Minden infó jól jön, írjátok le amit csak tudtok.


3. helyre a másikat írnám(tehát amit most leszavaztok), 4.-re a debrecenit, 5.-nek meg az egerben lévő Eszterházy egyetemet, az összesen ugyanezt a szakot.


2017. febr. 12. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kerül be a diplomádba, hogy Szombathelyen végeztél.

DE! A szombathelyi kart mostanában dobálják ide-oda, könnyen lehet, hogy mire végzel, már nem is az ELTÉ-hez tartozik majd:S

Azon kívül én azért nem költöznék az ország másik felébe, mert mégiscsak sokkal hosszabb az út hazajárni:S (és ki tudja, bármi történhet, amiért vagy hirtelen menned kell vagy valamiért sűrűbben kell hazajárnod, mint most tervezed)

Pont ezt a szakot nem ismerem az egyes egyetemeken (csak a Pesten van ismeretségem az infó-karon), de figyelembe véve az én ismerőseim tapasztatait az adott egyetemeken és a lakhelyedet, én Debrecent írnám első helyre, aztán Pestet, aztán Miskolcot, aztán Szombathelyet és utoljára Egert.

2017. febr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egyetértek az elsővel

a szombathelyi campus eléggé kétséges, ki tudja, hogy mi lesz vele

ahogy előttem is mondták, ide-oda dobálják... nem hiszem, hogy az elte el fogja tartani, ha eddig se volt belőle haszon, úgyhogy én sem ajánlom

2017. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még csak most lett ELTE, előtte pár évig NYME volt, előtte önálló... szerintem most is hasonló lesz a helyzet, mint korábban. NYME felvette az állami támogatást az összes kampusa után, viszont a fejlesztést csak a központi helyekre koncentrálta...így Szombathely lassan leépült, Sopron meg folyamatosan bővült és önállóan is egy modern egyetem lett.

Szerintem se érdemes annyira messzire elköltözni. Albérletárak magasak és kevés is van. A fejvadász cégek szinte az összeset egyből kiveszik.

2017. febr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia🙂

Végül hova vettek fel?

Engem is az ELTE érdekel, azon belül is a proginfó.

2019. máj. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!