Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus mesterszakok közül...

Corvinus mesterszakok közül melyiket válasszam az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Vezetés és szervezés

Vállalkozásfejlesztés

Közgazdasági elemző

Közgazdálkodás és közpolitika


BME műszaki menedzser alapszakot végeztem, de rájöttem, hogy inkább a gazdasági vonalon vagyok érdekelt, így ebben az irányban szeretnék továbbtanulni. A négy mesterszak között próbálok jelenleg dönteni. Kérlek segítsetek! Olyan válaszadókat várok szívesen, akik itt tanulnak, végeztek vagy vannak ilyen ismerőseik. A képzés elvégzése után milyenek a lehetőségek? Köszönöm szépen!



2017. febr. 12. 20:09
 1/2 Donald J. Trump ***** válasza:
Az, hogy gazdasági vonal, elég tág. Ez mindegyik gazdasági vonal. Sőt, mindegyikkel lehet jól keresni is, bár olyan nagy különbségek nincsenek köztük. Vállalkozásfejlesztést hagynám, hacsak nem tudsz olyan helyet, ahol biztosan foglalkoztatnának, a közgazdasági elemző talán a legjobb elhelyezkedés terén, a közgazdálkodás meg nagyon jó belépő az állami szférába (s nem úgy értve, hogy főzhetsz kávét az államtitkárúrnak, hanem tényleg hasznos pozíció). A vez-szerv meg jolly-joker.
2017. febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tudom, hogy tág fogalom, de mindegyik érdekel. A vállalkozásfejlesztés azért, mert jelenleg is projektmenedzser gyakornokként dolgozom és ez a tudás hasznos lenne ide, valamint később tervezek saját vállalkozást is indítani. A közgazdasági elemző a makrogazdaság miatt érdekel, jó lenne átlátni, hogy mi történik az országban, viszont attól félek, hogy mivel ez "csak" elemző, elég passzív szerep. A közgazdálkodástól remélem az aktívabb szerepet, mert célom, hogy valamit jobbá tegyek. (Közben anyukámat kirázza a hideg, ha arról hall, hogy a lánya "politizálni fog"). A vez-szerv meg valóban jolly joker a közszférán belül, de ezzel nem tudom, hogy állami szférába is be lehet-e lépni valamilyen úton. (Apukám ezt preferálja).
2017. febr. 13. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!