Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Plusz pont felvételinél?

Totolala kérdése:

Plusz pont felvételinél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy ugye adott szakon felvételinél emelt érettségi esetén 50 plusz pontot kapsz.


Ugye nem lehet azt, hogy pl infóból raksz egy középfokút, + egy emeltet is, és a középfokú százalékát számíttatod be+ az emelt érettségi tényéért 50 pont igaz?


Ha kell az 50 pont akkor az emelt százalékát veszik figyelembe.


2017. febr. 14. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Az emelt szintű érettségiért járó többletpontot csak akkor kapod meg, ha az érettségi pontjaidat az alapján számolják.
2017. febr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De lehetséges. Ha az emelt legalább 45%, akkor ugye megkapod az 50 pluszpontot, de annak a százalékát számítják be, amelyik jobban sikerült. Ha ez a közép, akkor azt. Biztosan tudom, mert a környezetemben volt rá példa.
2017. febr. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez komoly?
2017. febr. 15. 06:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Most elbizonytalanodtam, mert utánaolvastam a Felvin, és azt írja, hogy "csak abban az esetben jár az emelt szintű érettségi vizsgáért többletpont, amennyiben – részben – annak az eredményéből kerülnek az érettségi pontok kiszámításra". Pedig tudom, hogy tavaly egyik osztálytársamnál az volt a helyzet, amit az előző válaszomban írtam, de nyilván lehet, hogy megváltoztatták, vagy én siklottam el valami felett.

Szerintem próbálj meg utánakérdezni az iskoládban a tanároknál, hátha ők biztosat tudnak mondani.

2017. febr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első mondta jól.

Így is logikus. Mi alapján kapnád meg azt a sok plusz pontot, ha nem annak az eredményét számítanák be pontszámításnál? (Hiszen azért adják a plusz pontot, mert középszinten magasabb százalékot érnél el, és ezzel kompenzálják az esetleges veszteséged.)

Az lehet, hogy ha valakinek van egy jól sikerült közepe és egy nagyon elrontott emeltje, akkor többletpontokkal együtt is a középszintű beszámításával jár jobban, és akkor azzal fognak számolni (hacsak nem követelmény az emelt)

2017. febr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!