Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételivel kapcsolatos,...

Felvételivel kapcsolatos, eléggé fontoss?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Kezdhetem szeptembertől az új tanévemet egy másik egyetem, másik szakán önköltséges formában a következő esetben?



Az idei az eslő felsőoktatási évem, jelenleg államilag támogatott formában vagyok tanulói jogviszonyban, viszont szeretnék váltani és most újrafelvételizek, a második félévemet pedig passzivizáltam és majd júniusban iratkoznék ki.


Ilyenkor, ha az első állami után iratkozom ki, úgy tudom, nem kell visszafizetnem semmit, ugye?


Szóval akkor jelölhetek önköltséges szakot is? Nem kell visszafizetnrm semmit, ha nem államisként kezdeném meg a következő, szeptemberi tanévet ?


Köszönöm előre is!!!



2017. febr. 15. 10:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Miért jelölnél költségtérítéses szakot, ha megvannak a pontjaid?


Nyugodtan felvételizzél államisra, amelyik kar, vagy szak szimpatikus. Nem is kell kiiratkozzál a mostani egyetemedről elég, ha passzívra mész a második félévben és akkor se kell visszafizess semmit, mert csak egy félére iratkoztál/jelentkeztél be aktívra.


De ha költségesre akarsz menni, akkor se kell visszafizess semmit, ha nem kezded el aktívként a második féléved.


De van egy olyan opció is. Ha folytatod a második félévet, akkor se kell visszafizess semmit a mostani képzésedre, ha szerzel egy bármilyen diplomát és szeptemberben folytatod a tanulmányaidat, vagy ez esetben legkésőbb jövő szeptemberben.

2017. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!