Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő iskolákról? Milyen a közösség, a diákok, tanárok? Nyelvejet hol lenne a legjobb tanulni?

Figyelt kérdés

Madách Imre Gimnázium

Veres Pálné Gimnázium

Leövey Klára Gimnázium

József Attila Gimnázium


2017. febr. 16. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Madách:

- szubjektív infók: 4 osztályt indítanak: NYEK haladó angol, kezdő angol, kezdő német, kezdő francia; [mindegyik tagozat fél osztály] NÉGYÉVFOLYAMOS haladó angol, haladó német [mindegyik tagozat fél osztály]. Az érettségiig a cél minimum egy középfokú vagy felsőfokú nyelvvizsga (de 1. nyelvből általában érettségiig mindenkinek megvan a felső, 2. nyelvből pedig a középfok)

Nagy hangsúlyt fektetnek a közösségi életre is. Sokszor vannak csoportmunkák, kísérletező órák, művészeti fakultációkon is részt lehet venni. Minden tanévben van project- és témahét.

Sportlehetőségek: kosár, röplabda, aerobik, atlétika. További szakkörök: pantomim, iskolai színjátszó (Thália, ez országos hírű), film- és videokészítés.

Testvériskolák: Torió, Kijev; Tanulmányi úticélok: Ausztria, Németország, Spanyolország, Franciaország, Anglia

Emelt érettségi átlagszázalékok: magyar: 73%, matek: 72%, töri: 66%

Oktatott nyelvek: angol, émet, francia, olasz, spanyol, orosz, kínai, latin

2017. febr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

- Saját tapasztalat: Tényleg olyan jó a közösség, ahogy mondják. Sok a művészlélek ember, ezáltal elég sok lány jár az iskolába, az iskola majd' 70%-a lány. Rengeteg program van. Liberális suli nagyon, és tényleg a művészetekre is ugyanolyan hangsúlyt fektetnek, mint más tantárgyakra. Nagyon humán beállítottságú iskola.

A szóbeli 2 részes, angol és magyar. Angolból kiegészítős mondatok vannak, magyarból 2 kép, amiből 1-t kell választani, amelyikről beszélni szeretnél. Kicsit szubjektíven pontoznak a tanárok szerintem. De egyébként a nyílt napos tapasztalataim szerint elég jó tanárok tanítanak a suliban, és természetesen nagyon erős a nyelvoktatás :D Szerintem az említett gimik közül itt a legjobb nyelvet tanulni.

2017. febr. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Veres Pálné:

- szubjektív infók: osztályok: 4 éves: humán, reál, nyelvi előkészítős (fele: haladó angol + olasz, fele: haladó német + angol). 6 éves: haladó angol és haladó német. Szabadsávként tanulható rajz, művészettörténet, pszichológia, mozgókép- és médiaismeret, ének

A NYEKes osztályban heti 15 nyelvóra van mindkét nyelvből, és heti 3 infó. 2. évtől általános tanterv szerint tanulnak a diákok.

Szakkörök: tantárgyi szakkörök, iskolai kórus, Gallilei Műhely (elég híres, természettudományos szakkör-szerű, meg csillagászati kicsit), színjátszókör, rajzszakkör

Sok tudományos, kultúrális és sportprogram, versenyek vannak.

Szaktantermek: ének, rajz, informatika, történelem, fizika, biológia, kémia. Szabadon lehet használni a felkészüléshez számítógépeket. Az iskolai könyvtár 35 ezer kötetes.

Az iskola tagja a Magyar ENSZ Modell Diákegyesületnek, nyári táborokat, külföldi tanulmányutakat és diákcsereprogramot is szervez diákjainak.

Emelt szintű érettségik átlaga: magyar: 75%, matek:71%, történelem: 64%

Oktatott nyelvek: angol, német, francia, olasz.

2017. febr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

- Saját tapasztalat: Nekem eleinte nagyon nem tetszett az iskola, de azóta szereztem pár barátot, ismerőst a VPGből és kicsit megváltoztatták a véleményem. Számomra elég ijesztő volt, hogy szűkös az iskola, szóval belvárosi lakások közé van zsúfolva, nincs nagy, tágas tér, meg ilyesmi. Nem mellesleg a nyílt napon és a körbevezetésen elég beképzelten, hiún beszéltek az iskoláról a nagy múltról, meg ilyesmiről beszélve (a tanárok is, egyedül az igazgató volt szimpatikus, de a körbevezető is elég fennkölt volt.

A szóbelin sem volt elég jó tapasztalatom, a vizsgáztató tanárnő mindenre rákérdezett, morcos volt, és rendkívül mogorva. Leszólt mindent, amit mondtam, és az sem tetszett neki, hogy nem katolikus iskolából felvételiztem a VPGbe.

Most újonnan az ismerőseim nagyon dícsérik a VPGt, a közösség eszméletlen jó, mindenki keveredik mindenkivel az évfolyamon, még a NYEK-esek is az "eggyel felettük járókkal", azaz azokkal, akikkel együtt felvételiztek, meg ilyesmi. Klikkesedések vannak, de nem olyan sok. Szintén nagy a lányfölény, 65%-os. Ai ismerősöm, aki most humánra jár, és az az osztályfőnöke, aki engem szóbeliztetett, azt mondta, hogy az osztályfőnök elég ijesztő tanár, végzett VPGsekkel is beszéltem, és rettenetes híre van annak a tanárnőnek XD Szóval az nem általános igazság, ahogy ő ott a szóbelin viselkedett, a többi tanár elvileg jófej, a legtöbben jól tanítanak.

A VPG is elég humán beállítottságú iskola, de inkább szerintem a magyar-töri-matek hármasban jó, a nyelvoktatás annyira nem, azt hallottam. Első nyelvből tuti megvan a közép érettségire, második nyelvből azt mondják, hogy max. az alapfokig visz el, ami elég gyenge :S

2017. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Leövey: Itt szerintem összevonom a szubjektív infókat a saját tapasztalatokkal, mert nem tudok annyi szubjektív infót. Szóval, a természettudományos laborok újonnan lettek felújítva, szóval elég modernek. Programok pl. a Leövey-napok, a gólyakirándulás és a gólyatábor, a gólyahét. Kultúrális rendezvények is vannak bőven, mert a Művészetek Palotájával partnerkapcsolatban van az iskola. Vannak sportkörök, természetjáró kör és színjátszókör. 10 tagozat van: NYEK angol, NYEK német, emelt angol, emelt történelem-társadalomismeret, informatika, média, természettudományi, dráma, rajz és élsportolói. A természettudományos tagozaton vannak labormunkák is. Az első 2 év orientációra szól, magasabb óraszámban tanulod a tagozatos tárgyat, az utolsó 2 évben ezt leadhatod, és helyette akár tök más fakultációkat is felvehetsz. Drámára a legalacsonyabb a ponthatár. Első idegen nyelv mindenképp az angol, kivéve a német NYEKeseknek. 2. nyelvként a németet, finn, franciát, oroszt, spanyolt, portugált vagy latint lehet választani. Első nyelvből könnyen el lehet jutni a felsőfokra, második nyelvből pedig a középre. Aránylag jó nyelvoktatásilag. Gyengébb gimnázium, mint a többi felsorolt, de nem olyan rossz.

A közösség változó, nagyon vegyes a diákanyag, aki bekerül a Leöveybe. Nem sok keveredés van az osztályok között az évfolyamon, max. 11.-től a fakultációknál.A barátnőm, aki idejár, elég jól érzi magát, csak úgy érzi, sokat kell tanulnia (bár szerintem ez gimnáziumokban eléggé relatív, hogy általánosban sokkal kevesebbet kell az embernek tanulnia, az biztos).

2017. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

József Attila Gimnázium: Erről a suliról pedig sajnos csak szubjektív infókat tudok mondani :( Se nem jár ide ismerősöm, se barátom, se nem felvételiztem ide. Csak onnan tudom az infókat, amiket így a gyakoriról hallottam, meg innen-onnan olvastam.

Szóval 4 osztályt indítanak, 2 NYEKest és kettő 4 évest. NYEKes osztályok: haladó angol + kezdő német, olasz vagy orosz, kezdő angol + haladó német, kezdő olasz vagy kezdő orosz ---> egy osztály [9NYD]; kezdő spanyol + haladó angol, kezdő francia + haladó angol ---> egy osztály [9NYC]. Mindegyik tagozatra 15-15 főt vesznek fel.

4 éves osztályok: Nyelvi orientációs osztály: haladó angol + kezdő olasz, haladó angol + kezdő spanyol, haladó angol + kezdő francia ---> egy osztály [9.A], 10-10 főt vesznek fel mindegyikbe.

Emelt biológia + olasz, emelt matematika + német ---> egy osztály [9.B]

A nyelvi előkészítős osztályokban a nyelvi előkészítős évfolyamon 18 óra angol, 2. nyelvből szintén 18 óra van egy héten. MINIMUM középfokra elvisz első és második nyelvből is érettségire, de van esély a felsőre is. Fontos szerepe van a célnyelvhez tartozó kultúra megismerésének, és hogy legalább 1 nyelvvizsgát szerezzenek a diákok érettségiig. Eléggé nyelvi orientációs iskola, és humán beállítottságú.

Az iskolában külföldi tanulmányutakat és diákcseréket is szerveznek.

Oktatott nyelvek: angol, német, francia, olasz.

Itt a gyakorin azt mondják, a közösség elég jó, a tanárok is viszonylag jól tanítanak, főleg nyelvből. Az iskola kb. 60%-a lány.

2017. febr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat (bár azt hiszem egy válaszolótól származnak), ennyire összeszedetten és kereken még nem olvastam a sulikról a hoblapon se, szóval még egyszer nagyon-nagyon köszönöm, rengeteget segítettél.
2017. febr. 20. 20:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen, örülök, hogy segíthettem 😊
2017. febr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!