Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Berzsenyi human szobeli?

Berzsenyi human szobeli?

Figyelt kérdés

Nyelvtanbol kerdezni fognak? Vagy csak irodalmi szoveget huzol?

A tori tetelnel ok kerdeznek vagy neked kell meselni? Atfogoan mindenrol vagy eleg ha kiemelsz nehany reszt?

Gondolom egyeni resznel a hobbijaidrol kerdeznek.

Amugy 74 pontom lett (41+33) osszesen van 2 db negyesem a tobbi 5os. Kb hany pontot kene elernem, hogy felvegyenek?

Megy a zold kez ;)



2017. febr. 16. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Csak irodalmi és töri tétel lesz, tőlem anno azt kérdezték, hogy miért választottam a tagozatot meg beszélgettünk a szövegem kapcsán is.

A törit fel kell mondanod, mintha felelet lenne, de annak, aki elakadt, azt hiszem, segítettek.

Irodalomból pár mondatot kell elolvasnod meg lesznek elemzős kérdések, azokra kell válaszolni.


Szerintem a 45 pont felé lődd be, nekem anno 76-os írásbelim, 47-es szóbelim és sokkal rosszabb hozott pontjaim voltak, azzal simán felvettek, azóta pedig már ki is jártam. :) Ha 45 pont felett vagy, és az ideiglenesen a 60. hely elé kerülsz, nagyjából valószínű, hogy felvesznek.


Sok sikert! :)

2017. febr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyelvtanból nincs kérdés, az a nyelvi szóbelinél van csak :) Szóval csak irodalmi szöveget húzol.

A történelem tételnél először neked kell mesélned, de ha elakadsz, segítenek :) Nem kell olyan részletesen mesélni a tételről, én a görögöket húztam, elmondtam a kultúráról és a jóslásról pár szót, még kérdeztek, hogy mondjak bővebben valamit, hogy mit hittek a görögök, miért abban hittek, amiben stb. Szóval elég, ha kiemelsz néhány részt, ami szerinted érdekes volt, de átfogóan is beszélhetsz, ez tőled függ :)) A lényeg, hogy legyen fogalmad a tételről, és magabiztos légy. Igen, a hobbijaidról lesz szó, szabadidődről, meg hogy miért akarsz erre a tagozatra menni, amit már az előző is elmondott (szerintem am ismerem XD).

Engem 77 írásbeli + maximális hozott pont + 46 szóbeli, felvettek úgy élmezőnyben, 38. voltam az ideiglenes rangsorban :D A mi évünkben a 81. jutott be utoljára.

Szóval ha már szóbelizel úgy 45 körülit, akkor már jól állsz, ahogy az előző is mondta :D

2017. febr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!