Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz az, hogy a jogi egyetem...

Igaz az, hogy a jogi egyetem sokkal nehezebb az orvosinál?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy az orvosin a középsulis emelt biosz, kémia és fizika hatalmas segítség, míg jogon mindent nulláról kell tanulni, azt nem vették gimiben. A bioszhoz mindenki ért, aki érettségizett, bárki fel tudja venni a fonalat.

2017. febr. 21. 12:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Hát, ezt csak olyan emberek tudnák megmondani, akik mindkettőt elvégezték. Az biztos, hogy az orvosin az, hogy nagyon alapos alapismeretek kellenek hozzá, nem jelent könnyebbsséget egy olyan szakkal szemben, ahol viszont új megközelítéssel tanulnak valamit (gondolj bele, valami kimaradt neked kémián, és máris elvesztetted a fonalat). Az biztos, hogy mindkettőnél nagy lexikális tudást kell elsajátítani, és egyiknek sincs sok köze a gimis anyagokhoz úgy az első hét után.
2017. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nekem pl jogász ismerőseim ki is kérik maguknak, ha a dr miatt orvosnak hiszik őket, lealacsonyításnak tekintik.
2017. febr. 21. 13:12
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Butaság. Nem az a hatalmas segítség, ha mindent tudsz, hanem az a hatalmas hátrány, ha nem tudsz mindent. Nagy különbség.

Nem véletlenül kötik ki az orvosi egyetemek, hogy emelt biológia és kémia/fizika érettségi kell oda. Egyfelől már így is "szórják" a jónépet, másfelől, a még így is meglévő túljelentkezés miatt csak azokat veszik fel, akik jó eredményt értek el az érettségin, így alapozhatnak az emelt szintű tudásanyagra. Jogon ez nincs így, hiszen ott még csak azt se kötik ki, hogy töriből kell, hogy emeltezz, hiszen csak egy emeltet kérnek, ami lehet a másik tárgy is. Ez nem jelenti azt természetesen, hogy jogon nem származik előnyöd abból, ha középiskolában elsajátítottad a megfelelő tudásanyagot, de egy történelmet sokkal könnyebb bepótolni, uram bocsá' nulláról megtanulni, mint a biológiát, ami jóval összetettebb.

Egyébként az első válaszoló jól írja; pár hét után semmit nem fog számítani az, hogy mit tanultál középsuliban és mit nem.

2017. febr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként valszeg a jogász ismerőseid nem valami univerzális igazságra tapintottak rá azzal, hogy nem szeretik, ha a dr miatt orvosnak hiszik őket, egyszerűen megy a szokásos BME-Corvinus szintű fújás a másikra, akármennyire is különbözzön az, amit tanultok/csináltok.
2017. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%

Én csak mezei biológus vagyok, de mi sem olyanokat tanultunk a bsc-n, amit a gimiben. Kb. semennyire nem hasonlít a kettő. (gimis biosz egy nagy nulla, semmit nem tud egy gimis az igazi biológiáról, max. tudja, hogy az embernek minden szervei vannak, főleg környezettant tanítanak meg hogy a csigaház részei és akkor erre hiszik azt, hogy tudnak mindent)


Ez tipikus olyan, hogy vki egy picit beleolvasott vmbe és máris azt hiszi, hogy ért hozzá, de ha egyszer nekiülne hogy megértse és sikerülne is neki, akkor azon gondolkozna, hogy hogy lehet, hogy erre a minimális tudásra azt hitte, hogy minden tud, te jó ég és elszégyelné magát. Tipikus magyar gondolkodás, akik mert a szomszéd azt mondta nekik, hogy a pálinka jó arra, hogyha sok zsírost kaját ettek, akkor szétcsapatni, a h.lyéje meg el is hiszi, mert azt sem tudja, hogy egy zsír molekula hogyan is néz ki. Azok, akik meg értenek hozzá, csak röhögnek rajtuk, mert tudják milyen buta emberek, mert ezt sem értik.


EGy orvos pedig nálunk is többet tanul, mert nekünk csak 2 félév anatómia volt, nekik meg ez az alap dolog, hogy azt tudják + minden életfolyamatot, nekünk elég átfogóan ismerni a dolgokat.


Egy jogász csak bemagol minden sz.rt, amit eléraknak, jogszabályokat, amik 1 év múlva már sehol sem lesznek, megkapják a semmire a doktori címet és még nekik áll feljebb. Semmire sem nézem őket, sajnos sok ismerősöm van onnan. Egyikőjük az évfolyamtársam volt és ő is bioszra jött, de kibukott, utána átment jogászra és elsőre elvégezte. Ez nem véletlen.

2017. febr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyira felesleges ez az összehasonlítás. Én sem tudom (medikusként), hogy pontosan mit és mennyit tanul egy joghallgatót és vice versa.


Az előttem szólónak pedig nagyrészt igaza van, de sajnos az orvosi is nagyon gyakran (főleg az első két évben) arról szól, hogy mennyire tudsz magolni.

2017. febr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
42%

igen, nálunk is van olyan rész pl. van növény- és állatrendszertan, ezeket csak így lehet megtanulni, de nem is sok értelme van, mert nem használtuk rendszeresen, így azon kívül, hogy a kislevelű hárst tilia cordatának hívjuk puszta szórakozásból, nem sok értelme volt megtanulni, gyakorlatilag 2 perc alatt megkeresek bármit a neten vagy határozókönyvben, fejből még az oktató se tudja sokszor a dolgokat.

Az anatómia egy részét meg használni kell nekünk is az élettanhoz, az meg is marad nagyrészt és sokkal jobban lehet úgy érteni mindent, hogy az ember tudja a dolgokat latinul, szóval szerintem annak van értelme.

De ez nem ugyanaz, hogy minden tantárgyat csak magolással lehet megtanulni, mert ahhoz sok ész nem kell

2017. febr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
41%

Igazából ez így elég buta kérdés, mivel jogász képzések között elég nagy különbségek vannak pl ELTE, PPKE, károli, vidéki képzések nehézsége között.


Orvosi esetében viszont nincs ekkora különbség az egyetemeknél, mindenhol rendesen meg kell tanulni mindent.

2017. febr. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
100%
Az a fontos, hogy téged mi érdekel jobban. könnyebben tanulod azt a tárgyat, ami érdekel téged.
2017. febr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
74%

Mamám jogász(ELTE-n végzett),papám orvos volt(SOTE-n végzett),egy időben végezték el az egyetemet.Mamám elmondása szerint a papámnak kétszer annyi anyagot kellett megtanulni egy vizsgaidőszakban,mint neki.A papám tanult pl.:villamoson,mamámnak erre nem volt szüksége.Pedig a papám nagyon okos,értelmes ember volt,mamám is az.Szüleim jogászok,ők alig használják a nevük előtt a dr.-t,mondván ők ezt nem érdemlik meg.

Ezek után szerintem egyértelmű a válasz,hogy melyik a nehezebb.:)

2017. febr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!