Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a szóbeli angolból a...

Milyen a szóbeli angolból a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Könnyű? Milyen a menete?

2017. febr. 24. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elején a termek elé odaállítottak egy tavaly felvételizőt, aki megnyugtatta az ideges szóbelizőket. Egy valaki nem jött el így előrecsúsztunk a listában, szerencse, hogy jóval előbb odaértünk. (min. 20 perccel előbb kell). A két szóbeliztető tanár nagyon jófej volt, az egyik egy fiatalos srác aki 1 éve tanít ott, a másik pedig egy középkorú nő. Nekem azt mondták, hogy a felelet kb. 5-10 perc lesz... Nos nekem nem annyi volt XD Elkezdtünk beszélgetni, és szinte haveri társalgás volt angolul, mindenről beszélgettünk a társadalomról, hova jártam suliba, milyen volt, mi a véleményem erről arról... mi akarok lenni ha nagy leszek.. És egyszer csak a fiatalabbik tanár a fejéhez csapott, hogy basszus 10 perce lejárt az idő nem kéne itt angolul fecserészni XD Úgyhogy megcsináltam a feladatot ami abból állt, hogy húztam egy lapot amin képek voltak. Családokat ábrázoltak. Leírtam a képeket, utána beszélgettünk, hogy manapság milyenek a családok stb. és megint letértünk a vizsgáról és hárman elkezdtünk ismét angolul fecsegni, és nem is izgultam, sikerült az angoltudásomat teljesen kihasználni, úgyhogy nagyon folyékonyan beszélgettünk. Utána 20 perces felelés elteltével már megint a fejükhöz csaptak, hogy mennem kéne már úgy kb. 10-15 perce XD De még beszélgettünk kicsit, nevetgéltünk ezen-azon. Még egy feladat volt, hogy témákat kellett leírni és beszélni kellett róluk. (Én a Clothes & Fashion és a Sports-ot kaptam) Miután mindez letelt, megkérdezték, hogy elsőnek e jelöltem a Kölcsey-t és mondtam, hogy természetesen. Utána nevetgéltünk és mondták, hogy nagyon szeretnének engem tanítani, és nagyon remélik, hogy viszontlátnak. Szóval vicces volt, és nagyon jól sikerült, a feladatok is tökéletesen, de az szinte mellékes volt a beszélgetéseink közben.

Két éve szóbeliztem, nagyon laza volt :DD

2017. febr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most akkor oda jarsz?
2017. febr. 25. 21:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, de csak azért mert átvettek :( Nagyon magasak voltak a ponthatárok a felvételis évemben, szóval akkor nem vettek fel :S
2017. febr. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!