Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE TTIK biológia bsc-ről és...

SZTE TTIK biológia bsc-ről és msc-ről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Milyen az oktatás, mire helyezik a legnagyobb hangsúlyt?

Jól behatárolható, hogy milyen jegyzetekből/könyvekből kell tanulni? Szerettek oda járni? Miért/miért nem?

Minden tapasztalat érdekel. :)



2017. febr. 25. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Én elvégeztem, nem éri meg. Ahhoz, hogy ezzel a szakmával tudj is vmit kezdeni, tehát rendes kutatásokba benne legyél, ahhoz minimum a pHD-t is el kell végezni. Ha nagyon stréber vagy, akkor el tudod végezni 3 év alatt a bsc-t, ha nem vagy az, akkor esélytelen. Minimum 1 év csúszás. És az alaphangon is 9 év tanulás a jó nagy semmiért, mert hogy a Phd sem garantálja azt, hogy el tudsz helyezkedni, ott is kuli munkát fogsz végezni, ha nagyon-nagyon szorgalmas vagy és már bsc alatt megpróbálsz helyezkedni, akkor van némi esélyed, egyébként nem


Az én évfolyamomból 3 év alatt nem soknak sikerült elvégezni a bsc-t és ez nem csak rajtunk múlt. Oktatók pocsékak, a rendszer is az.

Ettől függetlenül szerettem oda járni, de csak a társaság miatt, ami jó részt nem a szakról került ki, de a diplomámmal nem kezdek semmit.

Könyvek pl. orvosi élettan, orvosi biokémia, növényélettan alap, azt tudni kell majd, ezen kívül török - genetika könyve és még sorolhatnám

2017. febr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a választ, sajnálom hogy így alakult.

Azt megkérdezhetem, hogy mik a terveid a továbbiakban?

2017. febr. 26. 14:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Msc-re jelentkeztem a mérnöki karra, oda a diplomám egy részét elfogadják, csak pótolnom kell sok tárgyat, ezen kívül megcsinálok 2 OKJ-t
2017. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jelentkezz erre a szakra, ha tényleg érdekel a biológia. Rengetegen jelentkeznek, de tanulni nem akarnak, és az első szemeszterben kiszórják őket. Ezzel a szakmával valószinűleg nem leszel gazdag, ha ilyen terveid vannak, jelentkezz inkább orvosira vagy infóra. A szakot elvégezni egyébként nem könnyű, rengeteget kell tanulni, viszont a tanárok szerintem nagyonis rendben vannak, és az iskola mindent biztosít a tanuláshoz. Ha bejársz órára és jegyzetelsz, nem kell tankönyveket venned vagy keresgélned, a legtöbb órán csak az órai anyagot kérik. Én egyébként nagyon szeretek oda járni, valószinűleg azért, mert csakis saját magam miatt választottam ezt a szakot, mert tényleg érdekel, és fejlődni akarok. Neked is ezt ajánlom. Ha nem kifejezetten a biológia érdekel, hanem mondjuk a természettudományok, akkor nem válaszd ezt az irányt.
2017. febr. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!