Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE TTK biológia kérdések (is)?

PTE TTK biológia kérdések (is)?

Figyelt kérdés
Sziasztok:) most 10.-es vagyok és hamarosan fakultációt kell választani. A biológiára gondoltam valamint h Pècsett fogok tanulni. Nagyon-nagyon szeretem a biológiát, csak van egy kis gond... szóval nem tanuljuk valami erősen és félek hogy ez elég nagy hátrány lenne az èrettsègin ès majd kèsőbb az egyetemen. Szóval szerintetek érdemes lenne egy bioszos könyvet beszerezni(mert ami most van az ofis es háát..) és önszorgalomból tanulni? Meg ugye a felvèteli követelmények közt ottvan, hogy kettő érettsègi tárgyat kell választani: biólogia +valami. Ezek közt ottvan a matek. Ebből emeltet kellene tenni vagy elèg a közèp? Aztán mèg melyik kolit ajánljátok? Meg ugy általában mesèlhetnètek az órákról hogy melyik milyen, milyen az egyetemi élet stb. Köszi a válaszokat:))

2017. febr. 26. 19:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Biológia szakon semmi olyat nem fogsz tanulni, amit gimiben tanultál. Sejtbiológiát fogsz főleg tanulni, biokémiát, állat- és növényrendszertant, genetikát, élettant. De ezeket elég részletesen. Ha a gimis biosz anyagot szereted, akkor azt ajánlom ne menj biológia szakra, mert elsőnek is, minimum pHD-ig el kell menned, hogy később kutatóvá válj (biológia szakon kutatónak tanulsz), az meg 9 év tanulás. Ajánlott irodalom pl. ádám veronika - orvosi biokémia, fonyó féle élettan. Ha ezek bejönnek, akkor hajrá,e gyéb esetben nem ajánlom a szakot
2017. febr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Okès köszi szóval nem hátrány ha a biológia ismeretem enyhény hiányos mert az egyetemen ugyis mást tanulok aztán majd bepotolom?
2017. febr. 26. 19:38
 3/17 anonim ***** válasza:
12%
Ha a biológia tudásod már gimiben enyhén hiányos, akkor ha fel is vesznek a szakra, korán ki fogsz esni, mivel ha a középiskolai tananyagot nem tudod megtanulni, akkor a félévenkénti több ezer oldallal eláshatod magad. Ráadásul ezek szerint nem szeretheted annyira a bioszt, máskülönben szabadidődben is azzal foglalkoznál, és készülnél minden órára. Volt osztálytársam, aki már középsuliban mindenféle ökológiai előadásokat tartott és mivel nekünk nem volt biológiánk, önerőből dolgozta fel a tankönyveket. Na ő ment biológia szakra, de ő tudatosan kutató doktor akar lenni. Ha neked nincsenek hasonló ambícióid, felejtsd el a szakot, mert az kevés hogy van pár téma ami érdekel. Egyrészt ha el is végeznéd az alapszakot, semmire nem mennél vele, másrészt meg csak elvenné az államival támogatott féléveidnek a számát. 10.-esen még nem vagy elkésve semmivel, nyugodtan kialakulhat hogy mit szeretnél a későbbiekben tanulni.
2017. febr. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Hát hátrány, mert nálunk alapnak vették, hogy tudjuk azokat a dolgokat, pedig én ilyen soha nem tanultam gimiben. Jah és kémiából is sokat kell tudni, én abból is gyenge voltam, meg is szenvedtem vele, mert sem az ált. kémiát, sem a bikémet nem értettem sokáig. Nem lebeszélni akarlak (na jó, de), csak ha nem minden áron kutató akarsz lenni, aki laborban robotol, akkor ne biológiára menj, inkább derítsd ki, mi az amivel foglalkozni szeretnél később, és arra készülj.
2017. febr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hat figyelj en is Pecsett tanultam ugyan ezen a szakon es hat... megbantam nagyon...elhyeszkedesi lehetpseg egyenlo a nullaval...szval egyaltalan nem ajanlom... az orakon katonai fegyelem van...ha a biokemia megy akkor nem leszel bajban (itt az osszefuggesekre es ezek ertelmezesere gondolok)
2017. febr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Aha hát köszönöm mindenkinek szóval ez ilyen. Még átgondolom hogy mi lesz, mert kèsőbb a mesterfokokot is el szeretnèm végezni(nem igazán tudom hogy melyik szak) akkor is nehèz az elhelyezkedés? Ha igen tudnátok valami olyan szakot ajánlani ami bioszos de keresett? Igazábol olyasmi munkát szeretnék hogy mintát kell gyűjteni és azt elemezni hasonló.. vagy ez csak egy álom marad?
2017. febr. 27. 15:47
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
EZ inkább csak hobbi szinten lehetséges. Vagy ha esetleg olyan pályára mész tovább, hogy igazságügyi szakértő pl. a rendőrségnél. Dns-s stb. mintákat vizsgálnak. Viszont ide nagyon nehéz lehet bekerülni, mert én ilyen álláshirdetést még sosem láttam, szóval valszeg kihalásos alapon megy ez, bár kitudja. Én is azért mentem bioszra, mert az ilyesfajta munka érdekelt. De nálunk még egy HPLC labor gyakra is sajnálták bekapcsolni a gépet, ezért összeállítottuk a cuccost és kaptunk egy 5 éves kiértékelést, hogy ez-meg ez volt benne, hát köszi, így legyen lelkes az ember. A szakdogám is kísérletis volt, de azt is untam, öntögetem csak össze az oldatokat, de nincs pénz rendes kísérletre, emg ideje se senkinek, ezért marad egy olyan, ami nem is érdekes.
2017. febr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
Az irasaid alapjan ugy latom h erdekel teged a kiserletezgetes szval ajanlanam neked a fizikat es a kemiat is:) de amit ajanlani tudok az a csecsemo-es kisgyermeknevelo alapszakot en azt vegeztem es biztos munkahelyet talaltam sot a fizetesem se semmi
2017. febr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
Hat figyi ha neked ez az álmod akkor ne monddj le rola csak mert masok azt mondjak:) harmad éves vagyok és nem teljesithetezlen, ha van egy kis szorgalmad. Elsőévesként lesz pár szóró tárgy, ilyen a kémia fizika és a sejtbiológia, de ezek sem teljesíthetetlenek (nincs köze a középiskolai tanulmányaidhoz, és hozzáteszem én nem voltam jó se kémiaból se fizikából bioszból is 3) de eddig sikerült teljesíteni a követelményeket:D szval ne add fel álmaid sok szerencsét hozzá!
2017. febr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha mar most nem tudod a biologiat akkor kesobb mit akarsz??? Fizikai kemia levezetesekel hogy allsz???
2017. febr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!