Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legkeményebb egyetemi...

Melyik a legkeményebb egyetemi szak?

Figyelt kérdés
2017. febr. 27. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Ez teljesen szubjektív.

Nekem műszaki beállítottsággal nagyon nehéz lenne mndjuk a jogász szak. De lehet egy joghallgatónak meg sokkal nehezebb lenne egy gépészmérnök képzés.


Amúgy szerintem objektíven nézve.. talán az orvosi. De mondom, ennek a kérdésnek így nem sok értelme van.

2017. febr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
műszakin belül: gépész-, villamosmérnök,mérnökinformatikus
2017. febr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a gyógyszerészet még keményebb, mint az orvosi, mert ott sokkal több és komolyabb a kémia.

De amúgy meg kinek hogy. :D Valóban nem lehet erre nagyon választ adni.

2017. febr. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Megtanulandó anyagmennyiségben az orvosi viszi a pálmát.

Nehézséget meg nem lehet így megállapítani.

Viszont gépész/villamos/informatikai ...mérnökökről,orvosokról,gyógyszerészekről általánosan elmondható, hogy azoknak is sokszor meggyűlik a baja velük, akik szeretik az adott szak tematikáját.

2017. febr. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem műszaki területen talán a gépészmérnök képzés a legkomplexebb: kell hozzá sok matek, aztán rajzolási képesség, fizika, kémia, technológiák ismerete, programozás, stb. Még a legjobb képességűeknek lesz egy-két tárgy amit nehezen tudnak majd teljesíteni.
2017. febr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Kinek melyik.
2017. febr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Kinek mi.

Én pl. a jogon meghalnék, mert nincs túl jó memóriám. Vagy valami rajzszakon, mert az 5 éves húgom jobban rajzol, mint én. Bölcsész ismerősöm majd meghalna a mérnökin, mert utálja a fizikát. Vagy egy nyelvszak nyelvérzék nélkül. (Mondjuk nem azt kell választani, ami nem megy.)


Egyébként ha egy szak komplex és sokféle tárgyat kell tudni, az elég nehéz. Pl. nálunk földtudományin első évben elvárják, hogy egyetemi szinten tudjuk a matekot, fizikát, földrajzot, kémiát, de biológia és infó is kell. Ez elég nehéz, mert ember nincs, aki ezekből mind kiemelkedő.

Vagy a gépészek, építőmérnökök, oda kell rajz, matek, fizika is, azt mondják.

Orvosi se sétagalopp, oda fenék és ész is kell jócskán.

De szerintem egy diplomát sem adnak ingyen, még az ún. büfészakos diplomákat se.

2017. febr. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Nekem a védőnő szak is szar volt, mert humán beállítottságú vagyok, és hüye, amiért nem művtörire vagy magyarra jelentkeztem, pl..


De BME-n meghalnék, az tuti, már fel sem vennének, és a matekon azonnal kibuknék... kb az első órán. Alapműveletek még mennek, aztán csá. :D

2017. febr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez kb. olyan, mintha azt kérdeznéd: melyik a legfinomabb gyümölcs? :D

Az ember beállítottságától függ, de nehéz pl. orvosi, gyógyszerészeti, állatorvosi, mérnöki szakok, jog.

2017. márc. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!