Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarból miért van 40 tétel...

Magyarból miért van 40 tétel a szóbelin?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni, és tökre meglepődtem, hogy 20-20 van magyarból, mikor világéletemben az hallottam, hogy össze lesz vonva, és úgy tudom, hogy egynek van beírva, hogy hányasra érettségiztél magyarból.... Nem sok ez egy kicsit, ti hogy oldottátok meg, többet tanultatok a magyarra, mint mondjuk törire? Vagy valamivel könnyebbek, rövidebbek a magyar tételek? És akkor abból a 40ből kell ugyanúgy 1et elmondani? Ja, és azt is hallottam, hogy mindenhol meg kell lennie a 2-esnek, mert ha egyet buksz, akkor az egészet, ezen azért lepődtem meg, mert én szabályosan azt hittem, hogy ha valaki mondjuk elrontja az írásbelit, akár bármi miatt, biztos volt a történelemben már olyan, hogy leblokkolt valaki, rossz passzban volt stb., akkor még javíthat az írásbelin és fordítva... mondjuk sztem a kettest nem nehéz összeszedni, de azért ez is érdekelne.

2017. márc. 3. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ugye, hogy a nyelvtan "tétel" az konkrétan csak egy gyakorlati feladat megoldása? Kb. olyan szintű, hogy különítsd el az igét a főnévtől.

Nem kell betojni, nem valami nagy szám a közép érettségi. Tanuld meg az irodalmat, a nyelvtant gyakorold kicsit és menni fog.

2017. márc. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a többi kérdéseed: 1 irodalom, 1 nyelvtan tételt kapsz majd.

Minden vizsgarészen meg kell, hogy legyen a 12%, de összesen minimum 25%-nak kell lenni. Szóval 80%-os írásbeli és 12%-os szóbelivel is átmész.


De mi lnne, ha nem "azt hallottam" és további kétes információkra alapoznád a jövődet, hanm mondjuk megkérdeznéd a tanárodat? :D Hidd el, ő fel fog rendesen világosítani.

2017. márc. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Hát hogy te világéletedben butaságokat hallottál, az nem kötelezi az érettségi rendszert arra, hogy ezekhez a hallomásokhoz igazodjon.

Nyelvtanból és irodalomból külön kell tételt húzni a szóbelin, de a végén együtt értékelik az egészet, és csakugyan egy jegyet írnak a bizonyítványba. Nincs ellentmondás. Minden tárgyból meg kell lennie a kettesnek ahhoz, hogy bizonyítványt kapjál, igen.

2017. márc. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha te rendesen felkészültél, akkor lehet, hogy egy leblokkolástól rosszabb jegyet kapsz, de hogy megbukjál, az nem. A szóbelin pedig ezt fel fogják ismerni a tanárok, elég sok gyereket leérettségiztettek már. Ha csak a leblokkolás a gond, ki fognak segíteni.
2017. márc. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Most a tanarok ennyire ......, hogy nem informaljak a diakokat vagy a diakok ennyire ......, hogy nem ertenek semmit? Rengeteg olyan kerdes van az erettsegivel kapcsolatban, ami mar ennyivel elotte nem kellene lenniuk.
2017. márc. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem arra gondoltam, hogy minden tantárgyból meg kell-e lennie, ez elég egyértelmű számomra, hanem, hogy az írásbeliből és a szóbeliből is meg kell-e lennie, de ahogy látom válaszoltál erre is, meg más is, úgyhogy mindegy. Amúgy mi írunk ilyen tételdolgozatokat, és nyelvtanból ugyanúgy 1-1,5 oldalasra szokott ez nyúlni, mint irodalomból, úgyhogy ezt még mindig nem értem. Szóval nekünk ugyanúgy be kell vezetni a témát, mondjuk ismertetni kell, hogy milyen csoportokat különítünk el a témán belül, mik a főbb jellemzők stb. akár egy költőnek a munkássága kapcsán. Akkor ezek szerint, ahogy állítod csak gyakorlati lesz nyelvtanból? Vagy most mivan?


Amúgy lehet én mindig pont akkor nem vagyok ott, vagy nem figyelek amikor ilyenekről szó van, de nagyon ritka. Egyszer-egyszer beszélnek róla, kérdezgetünk valamit, aztán annyi. Szerintem lenne igény nemtom mondjuk 12. elején, amikor lehetőleg mindenki suliba van az osztályból egy ilyen 1 vagy több órás felvilágosítás, ahol mindent részletesen elmondanak. De amúgy mit csodálkoztok ezen? Én szakgimnáziumba járok, ott kitalálták ezt az ágazati szakmai érettségit, hogy szakmából kötelező 5. (vagy akkor 6. mert nekem így nincs egybe a magyar, ha ez a helyzet :D) tantárgyként érettségit tenni, de ezt át se gondolták hogyan, nálunk a tanárok, de máshol is, nem tudtak semmit, mi lesz a követelmény stb. Valami nemrég derült ki az egész, de még mindig homály fed egy csomó dolgot, úgyhogy sok tanár azt mondja, hogy vagy nagyon könnyű lesz, vagy nagyon nehéz. Ezt a szakmait se gondolták át 5-6 tantárgyat akár egybevonnak és érettségizz belőle...

2017. márc. 3. 18:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nyelvtanból is volt "elmélet"-

(Nem csak feladat)

2017. jún. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És igen nyelvtanból kb. húsz tétel volt

(meg irodalomból szintén)

2017. jún. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!