Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc...

Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnáziumról vélemény?

Figyelt kérdés

2017. márc. 5. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Mire vagy kíváncsi? :)
2017. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A tanárokra, a közösségre, mennyire jó suli? Megéri oda menni? Hány ponttól vesznek fel?
2017. márc. 5. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Végzős vagyok a Kölcsey-ben, az angol két tannyelvűbe járok. :)

Szerintem megéri idejönni, mert itt a legjobb az nyelvoktatás. A tanárok között természetesen vannak jók és kevésbé jók is. Bevallom őszintén, kezdetben voltak olyan tanárok, akiktől kimondottan féltem. :D De mára megszerettem őket és ők is minket, az órákon pedig kimondottan közvetlenek a tanárok és elég jó a hangulat is. :) Ami az osztályközösséget illeti, háááát az lehetne jobb is. Az a helyzet, hogy mi 33-an vagyunk, és tudod, minél többen vagytok egy közösségben, annál nehezebb bensőséges viszonyt kialakítani. Ráadásul mi ezalatt az öt év alatt szinte mindig el voltunk választva. Csoportbontás van angolon, törin, civilen, tesin, matekon, nyelvórákon. Anno infón és föcin is külön voltunk, csak ezek a tantárgyak már nincsenek. Gyakorlatilag csak magyaron, ofőin, tánc és drámán és bioszon van együtt az egész osztály. Az ofő persze próbálkozott, hogy "vegyüljön egymással" a két csoport, de itt is kialakultak ilyen kisebb "klikkek." DE! Senki nincs az osztályban kirekesztve, se terrorizálva. Nincsenek "menők" meg "lúzerek", mint az amerikai filmekben. Mindenki szóba áll mindenkivel. Nálunk nem nagyon szokott bunkóskodás lenni. :) A másik előnye a sulinak pedig az, hogy nagyon jó a biztonság. Hidd el, itt tuti nem fognak meglopni. A padon hagyhatod a pénztárcádat vagy kint hagyhatod a folyosón a táskádat. Senki nem fog hozzájuk nyúlni. Bármit is hagysz el a suliban, legyen az telefon, ékszer, pénz, stb... le fogják adni a titkárságon. Egyszer még egy tíz forintost is leadtak, amit a kávéautomata mellett találtak. Nem vicc! :D

Ha esetleg van bármi egyéb kérdésed, írj nyugodtan, szívesen válaszolok! :)

Ide jelentkeztél hozzánk? :)

2017. ápr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó, én is egyetértek! A tanárok egy-két kivétellel jófejek, segítőkészek. Egy bizonyos magyartanár azért megkeserítette az életemet eléggé. Alapból azért számonkérnek rendesen, megéri az iskola, jó tanuló is voltam. Bár a többiek nem igen tanultak, volt hogy a 36-ból 25 fő bukott félévkor valamiből.

Én A-s voltam és ott ment ez a kirekesztés, bunkózás. Nagyon rossz osztályközösségünk volt. Bár engem nem cikiztek soha, de közös programaink se voltak soha a többiekkel. A szüleimmel nem a legfelhőtlenebb volt a viszonyunk (vertek, bántottak) és emiatt kicsit magamba fordultam, senki nem volt akivel ezt megbeszéljem. Mindenki el volt a 2-3 padtársával. Ballagás után is csak egy emberrel tartom a kapcsolatot, a többiekkel csak köszönünk egymásnak az utcán.

A biztonsàg tényleg nem vészes,n nincsenek lopások. Viszont nekem volt olyan, hogy a telefonomat lenyúlta az egyik a padból, míg lementem a büfébe. Pechemre levettem a kódot, mert puskáztam és a fél Facebook üzeneteimet elolvasták. A táskámat meg az egyik tanár nyúlta le és zárta el fél 5-ig még elsőben, mert "őrizetlenül" hagytam.

2017. szept. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!