Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kosztolányi Dezső Gimnáziumban...

Kosztolányi Dezső Gimnáziumban,4,8-as átlaggal, hogy kerültem az ideiglenes rangsorban a 220-230 szám közé?

Figyelt kérdés

Állítólag csak a bizonyítványt pontozzák, 4,8-as az átlag jegyem a bizonyítványban, ez szerint nekem 96 pontom van a 100-ból!


Az ideiglenes rangsorban, hogy kerültem a 220-230 sorszám közé?


Nektek milyen lett az átlag jegyetek a bizonyítványban, és mi a sorszámotok (nem a pontos sorszámra vagyok kíváncsi, csak körülbelül).


Velem nagyon szemétkedtek a szóbelin, de a szóbelit nincs joguk pontozni, tehát - nem vonhattak le semmit a 96 pontomból!



2017. márc. 10. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Annyi oda a túljelentkezés?
2017. márc. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Lehet, hogy sok kitűnő jelölte a sulit, azok meg

mind előtted vannak

2017. márc. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ebbe a gimibe kb. 600 volt a jelentkező. Ki van zárva, hogy ebből a 600-ból legalább 220 tanulónak 4,85 és 5,00 között van az átlaga!


Az, aki ilyen jól tanul, nem megy ilyen helyre!

2017. márc. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Én is jelentkeztem a Kosztolányiba, nagyjából 3-4-es az átlagom és 400-410 között vagyok.

Egyébként a szóbelire is adnak pontot. A Kosztolányi honlapján pont nem találtam semmit a szóbeli pontozásáról, de masik iskolákban ki van írva. Általában bele szokták számítani (elbeszélgetés esetén): kommunikációs képességek, megjelenés, füzetek stb. Úgyhogy a 96 pontodból nem vontak le semmit, csak több mindent beleszámítanak. Írtad, hogy szemétkedtek veled a szóbelin, lehet, hogy akkor kevesebb pontot kaptál és ezért kerültél hátrébb.

2017. márc. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
én kb 4,6 átlagú tanuló vagyok és kedvesek voltak velem az elbeszélgetésen (szóbeli) és 150-170 szám között vagyok. Az egyik barátnőmnek szinte ugyanaz az az átlaga viszont 250-270 között van és szerinte vele nem voltak olyan kedvesen a beszélgetésen
2017. márc. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Egy ismerősöm édesanyja felhívta a Kosztolányi gimit, kérdezte, hogy hol láthatja, hány pontja van a gyereknek.

A titkárságra kapcsolták, ott egy nő közölte, hogy "a lista a honlapon van".

Rendben, mondta az anyuka, a rangsor megvan, de a gyerek, sorszáma alapján nagyon lent van, pedig kiváló tanuló.

Hány pontja van?


A nő azt válaszolta, hogy a pontszámokról nem tájékoztatják a diákokat (semmilyen esetben, még személyesen sem!), a honlapon található tájékoztató alapján mindenki számolja ki magának, hogy mennyi pontja van... (?!!)


És, még valami: kérdésre azt válaszolta, hogy az "ismerkedő beszélgetést" nem pontozták!


Az anyuka közölte, hogy otthon már kiszámolták, hogy a gyereknek hány pontja van, de szeretnék ellenőrizni, hogy a gimnáziumban helyesen számolták-e a pontokat!

Kérdezte, hogy mikor és hol tudják ezt megtenni.


A nő egy ideig hallgatott, majd halkan válaszolt, hogy: "Erre nincs lehetőség!"

2017. márc. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én idei 4,6-os átlagommal (tavaly picit kevesebb lett) kerültem a kb. 320. helyre.

Idén csak egy osztályt indítottak, taval 2 osztály indult - legalábbis az oktatás.hu oldal adatai szerint. A 2 osztályba a 368. gyereket vették fel, így idén az 1 osztályba mr nem biztos, hogy jó a én 320 körüli helyem...

Én abban reménykedek, hogy sok kitűnő tanuló, illetve jó tanuló csak menedéknek jelölte és kiesnek előlem, bár azért kb 190 gyereknek kiesnie előlem nagy szerencse lenne...

2017. márc. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Uhhh... most hogy visszanéztem, az előbb néhány dolgot jól elírtam... Az viszont tényleg érdekes, hogy hozzám hasolóan 4,6-os átlagúak jóval fölöttem vannak úgy, hogy a szóbeli elbeszélgetésen elvileg nem pontoznak. Merthogy ez van konkrétan kiírva (és ezt is mondták élőben is), hogy CSAK ismerkedős beszélgetés, nem pontozzák... Hm...
2017. márc. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Először nem írták ki, kinek mennyi pontszáma van. Na, itt voltak érdekességek, gondolom - ez valamiféle kívánságlista volt, hogy ők kit szeretnének felvenni, és kit nem!


Amikor viszont rájöttek, hogy a pontszámokat nem lehet eltitkolni, mert jó néhány szülő ellenőrizni akarta a munkájukat, megjelentek a pontszámok, és korrekt módon sorba kellett rakni a gyerekeket!


Na, itt sokan meglepődtek, valamennyien pedig megörültek.

2017. márc. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!