Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mostani, vagy volt diákok!...

Mostani, vagy volt diákok! Nektek engedték középiskolában hogy a négyjegyű függvénytáblázatot használjátok például fizika dolgozatoknál?

Figyelt kérdés
Csak mert nekünk nem engedik, viszont egyik haverom aki másik iskolába jár azt mondja ők használhatnak. Szerintem sokkal jobb lenne ha használhatnánk mert több időt fordíthatnánk a tananyag megértésére, mert kevesebbet kellene a képletek bemagolásával tölteni. Az érettségin amúgy is engedik tudtommal.

2017. márc. 11. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Nekünk csak utolsó évben engedték, kémia fakton pedig egyáltalán nem, pedig érettségire egész jó puska volt. Szerintem is érdemes megtanulni, hogy mit hol talál benne az ember, de például egyszerű példáknál van, hogy csak a megtanulást hátráltatja, hogy azt hiszed, majd kinézed a függvénytáblából, miközben totálisan nem érted, és sokszor van, hogy így nem tanulod meg a legegyszerűbb dolgokat alkalmazni, és el is sikkad az egész. Az biztos, hogy a tanár dolga eldönteni, ha érettségi felé tartotok (függvénytáblázatot azért nem nagy kunszt megtanulni használni), érdemes előhozakodni a témával.
2017. márc. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Nekünk engedik, kémia fakton és matekon is. :)
2017. márc. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Így 3 évvel érettségi után, 2 év mérnökin eltöltött évvel azt tudom mondani, hogy ha gondot okoz egy jellemzően lineáris szabályszerűség megjegyzése akkor ott nagyon komoly gondok vannak a tananyag megértse körül.


Nekünk lehetett, és én azért is örültem neki, mert majd akkor fixen ki lehet nézni dolgozat közben a képletet és pikk-pakk megvan a doga legalább egy hármasra.

Aztán ki fog derülni hamar, hogy a függvénytáblázat nem jó semmire, hogyha nincs mögötte gyakorlás. :)

2017. márc. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Ez egyébként olyan dolog, mint a töriatlasz. Akik 80-90%okakt írtak azok ki se nyitották érettségin, akik meg nem azokon nem ez segített.
2017. márc. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, és akkor ott vagyok én, aki 85 százalékot írt vele. :D De egyébként egyetértek, vagy tudok, vagy nem segít sokaz.
2017. márc. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Gimiben nem engedték, egyetemen részben igen (bár nem volt rá óriási szükség, ha megtanultad az anyagot).


Alapvetően nem rossz dolog, ha használhatják a diákok a függvénytáblát, elvégre nem lexikonokat kell képezni. Az rossz, amikor a magolás már-már hátráltatja az értve tanulást.


Viszont itt jön be a csúnya valóság - a diákok szeretik kihasználni a rendszert. Azaz ha számonkérésen olyan típusfeladatok vannak, amikre ráhúzható a 4jegyű, akkor nem fognak a szükséges minimumon felül tanulni.

Ez a megengedő rendszer a tanárt dolgoztatja, mivel olyan feladatokat kell válogatnia, amikre nem lehet gondolkodás nélkül válaszolni.


Én azt mondanám, hogy kisebb számonkérésekre illene fejből tudni az anyagot, de mondjuk egy nagyobb témazáróra már nyugodtan lehetne 4jegyűt használni, vagy valami kis fél oldalas segédletet kinyomtatni, mert nem az a diák dolga, hogy fejben tartson negyed évnyi képletet, hanem hogy megértse mi miért van.

2017. márc. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Nem engedték, egyik tárgyból sem, és az egyetemen sem engedik.
2017. márc. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Fizikában a folyamatokat kell érteni, matekban a módszereket ismerni (szerintem). Nem lehet úgy matek feladatot oldani, hogy megkapod a feladatot, te keresed a képletet rá, behelyettesíted, kijön valami s akkor megint s megint. Kb. úgy megy ez mintha angolul akarnál beszélni, de minden egyes szót a szótárból keresnél ki. Ez a módszer hogy a képleteket nem tudod, egy valamire jó, az 1 lépéses feladatok megoldására, ha neked SEMMI közöd nem lesz a továbbiakban a matematikához (nem leszel mérnök, infós stb.) akkor lehet ezt így csinálni, de ha akarsz is valamit tudni belőle akkor legyenek a fejedben a képletek, 1000x jobban megérted az összefüggéseket úgy, pl. van egy 4 lépéses feladat, 1 perc alatt megoldod mert látszik rajta mit kell elsütni hogy kimuljan a feladat, de ha lapról keresgéled a képleteket gyanítom 10 perc se elég, mert épp azt nem veszed észre hogy pl. 5 képletből amit rá lehet írni, melyik lenne a legalkalmasabb.



Ha viszont alig van 2-3 képlet még nálatok matekből, akkor meg azt igazán nem nagy dolog megtanulni.

2017. márc. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Mi emelt matekon nem használhatjuk, de alap fizikán igen. Ha megvannak fejben a képletek, akkor gyorsabb a feladatmegoldás is, nem azzal megy el az idő, hogy a könyvben keresgéljük. Töri órán is használhatunk atlaszt. Érettségin meg úgyis ott lesz, utána lehet nézni a képleteknek.
2017. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek a válaszokat! :D Azt hiszem végül is igazatok van.
2017. márc. 12. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!