Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Békási Veres Péter Gimnázium,...

Békási Veres Péter Gimnázium, jó suli, mi az ami szerintetek rossz, mi az ami jó benne?

Figyelt kérdés

Szülős, diákok tapasztalatait várnám.

A radnóti és a Veres között gondolkodom.

8 évfolyamosba vettek fel.

Minden infónak nagyon örülnék!!!

köszönöm szépen


2017. márc. 13. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Szia én a Veresbe jarok. 8-ős vagyok és imádom. Bár sokat kell tanulni és nehéz mellette sokat edzeni de azért meghozza a gyümölcsét. Jo persze vannak fura tanárok de szerintem ez minden iskolában így van. Az osztály közösség is általában nagyon jo, értelmes embereket gyűjtenek össze. Én személy szerint a legjobb tanárokat kaptam. Én a Radnóti nem tudom h pontosan milyen de ha okosabb akarsz lenni akk válaszd a verest
2017. márc. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
#1 igazad van
2017. márc. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Én a Veres a Radnóti es az Árpád között hezitaltsm. Az Árpádot választottam és nagyon megbántam!!!! A Veres talán a legjobb
2017. márc. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi infót
2017. márc. 16. 07:22
 5/8 anonim válasza:
100%

A maga nemében természetesen jó suli. Az más kérdés, hogy a megyar oktatási rendszer úgy van elcseszve ahogy van, és mint sok suli, ez is igazodik a rendszerhez....

De legalább igényesen teszi. Tényleg olyanok kerülnek ki (többnyire) innen, akiket több mint valószínű hogy felvesznek a kinézett egyetemükre, rendelkeznek nyelvvizsgával, nem ritkán kiemelkedő tanulmányi verseny/sport eredményekkel.

Ennek az ára pedig az, hogy elviseld a szinte állandó terhelést, a versenyszellemet, sok tanulást(sajnos sok esetben magolást), a különóráidról való lemondást, és a kevés alvást (főleg ha mást is akarsz csinálni normálisan mellette)

Ez főleg 10-11.osztálytól érvényes fokozottan.

5-8. rengeteg óra minden nap, köztük néptánc,furulya, ilyesmik, ógörög... szóval vannak érdekes dolgok.

De valamennyire mindenképp beszűkíti a látóköröd a suli.

Köpeny, papucs megszokható, menza nem túl jó, de elmegy, épület állapota siralmas őszintén szólva...

Tanárokból elég sok van, elég széles skálán mozognak... Vannak köztük, akik nem sokat tanítanak, viszont akik megrögzöttek szinte, olyanok is... Igazából igazodni kell hozzájuk, ennyi.

Sok szakkör, lehetőség, táborok, ilyesmik...

Versenyek minden mennyiségben.

Sportolás területén sem rossz, de igazából tényleg a tanulmányok a fontosak. Matek és nyelvek kiemelt szerepűek, utánuk a természettudomámyok jönnek.

Közösség... tapasztaltam jobbat is, de elmegy.

Igazából 5-8-ről bővebben nem tudok nyilatkozni, 9.-ben jöttem ide, szóval ezek a tapasztalatok főleg az onnan felfelé való osztályokra vonatkoznak.

Tedd mérlegre hogy neked mi a fontos, és hogy milyen hozzáállással tudod ezt csinálni.

Én őszintén szólva megcsömörlöttem az egésztől.Folyton érzékelem az egész rendszer hibáit, ami itt még jobban kijön, hiszen tényleg igyekszik követni a tantervet és mindent... Egyszerűen nem humánus és rengetegszer értelmetlen az egész. Nekem ezt nem éri meg így csinálni, és ilyen korban feláldozni szinte minden más hobbimat.. Ha most lennék 8.-os önmagam, egyértelműen nem jönnék ide.

Nem szeretnélek elrettenteni, van persze sok jó aspektusa ennek a dolognak, ez csak egy szubjektív vélemémy, de gondoltam ne csak pozitívat olvass :D

2017. máj. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Már valószínűleg késő, de egyértelműen a Radnótit javasolnám a kettőtől.
2017. nov. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
85%
Orulok,h rosszabb velemeny is olvashato. pont ez a lenyeg, h minden velemeny fontos a donteshez.
2018. jan. 31. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Veres lett belőle, nagyon jó suli. :)
2018. ápr. 2. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!