Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-TKK angol kínai szakára...

ELTE-TKK angol kínai szakára jelentkezett idén valaki? Ezzel a szakkal mennyire tudok elhelyezkedni később a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
Én ide jelentkeztem és érdekelne, hogy rajtam kívül van e még valaki aki szintén erre a szakra jelentkezett.

2017. márc. 19. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem elég kevés az esély, de ha érdekel, szerintem nem rossz párosítás. Még ha kínait nem is taníthatsz középsuliban (de lehet igen), mindkettővel tudsz magánórákat adni, ami nem rossz.
2017. márc. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Engem csak érdekelne, hogy a kínai tanári ugyanolyan mint egy rendes kínai szak? Mert akkor elég beszharatós lesz, a szak egymagában is nehéz, nem hogy egy másikkal egyszerre csinálni. Félreértés ne essék, nagyon felnézek a (leendő) tanárokra, mert szerintem iszonyat nehéz két tudományágat gyanabban az idősávban a magunkévá tenni.


Ha a kínai nyelvtudásod lesz olyan jó, hogy tudsz majd fordítani, esetleg tolmácsolni, akkor azzal mindenképp lesz munkád (pláne hogy az angolt is addigra már C2-n fogod tolni), és az ázsiai nyelveket nagyon megfizetik. Ha mindenképp a tanári úton mennél tovább, akkor ahogy írták, magántanár lehetsz (4-5 ezret simán elkérnek 60 percért), illetve nyelviskoláknál is bepróbálkozhatsz, Pesten van több is. Középiskolákban sajnos nem szokás kínait tanítani, pedig szerintem szabadon választhatóként több diák is felvenné, és sokat tudnának belőle kamatoztatni. Az angol tanárival az a baj, hogy rengetegen vannak, magánórát meg sok esetben angliszitkát végzettek is adnak. Ettől függetlenül hasznos, hiszen közel folyékonyan fogod beszélni a nyelvet mire elvégzed a szakot, és ha a kínaid legalább fele olyan jó lesz mint az angolod, biztosan nem fogsz éhen halni.


Sok sikert majd a hanzikhoz! :)

2017. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen a kínai alapszakhoz hasonló, de néhány tantárgyat kivettek belőle, pl itt kevesebb az irodalom és művészettörténet, történelem és itt van olyan, hogy a kínai tanítás módszertana. Szerintem meg ez így "könnyen" kivitelezhető, mivel az alapszaknál kell minort felvenni és oda is körülbelül ugyanannyi energiát kell beleadni, mint ha egy másik fő szakod lenne (gondolok én itt kínai alapszak japán minorral vagy épp fordítva), de ez még mindig "könnyebb" mivel angolul már egészen jól tudok. De köszönöm szépen mindkettőtök válaszát :)
2017. márc. 20. 17:21
 4/5 anonim válasza:
75%

Kínai alapszakos vagyok, együtt vagyunk az angol-kínai tanárisokkal órákon. Tanegységlistájukat megtalálod a BTK honlapján az MA menüpont alatt. Ha elvégzed lehetsz középiskolai kínai tanár. Viszont 0 szintről indulni nagyon nehéz azoknak, akik még eddig nem tanultak. Egy félév alatt végig vesszünk egy könyvet, óráról órára sok új írásjegy van, így nagyon ajánlom neked, hogy ha felvesznek töltsd le a "New practical Chinese Reader" c. könyvet, abból tanulunk, és a nyári szünetben amennyire csak lehet tanuld meg.

Idén 3 angol-kínaist vettek fel, ebből 2 kibukott, 1 maradt, de nagyon nehezen megy neki. És 3-ból 2-ről tudok, hogy nagyon gondolkodik a szakváltáson.

(Egyéb infó, hogy első félévben kibukik a fele főszakos, 2. félévben a maradék fele is, így első év végére csak az marad, aki tényleg komolyan gondolja, és tudja is teljesíteni rendesen. Ez már nem középiskola, így itt magadnak otthon kell tanulni, és egy nehéz nyelvnek nagyon neki kell ülni, sok időt rászánni. De megéri, mert jól lehet vele keresni.)

2017. márc. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Én vagyok az, aki bent maradt angol-kínain, de szeretnék szakot váltani. Nem azért, mert nem tudnám megcsinálni, hanem azért, mert 5 és fél év a minimum képzési idő, hisz a kínait nem lehet általános iskolai tanárként tanulni, de így értelemszerűen az angolt is érdemes középiskolai szinten megtanulni, ez viszont már 6 év. Azt akarom kihozni az egészből, hogy csak akkor gyere ide, ha tényleg tanár szeretnél lenni, mert 6 év az rengeteg idő, ennyi idő alatt akár 2 diplomát is tudsz szerezni.
2017. ápr. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!