Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi újrajelentkezés...

Egyetemi újrajelentkezés lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első éves egyetemista vagyok, és elképzelhető, hogy a félév végén nem lesz meg a 30 kreditem ami ahhoz szükséges, hogy ne soroljanak át önköltséges oktatásra.


A kérdés az lenne, hogy ha szeptemberben újra beiratkozok, akkor a szeptemberi első félévemben még lehetek állami oktatáson, vagy az már mindenképpen önköltséges lesz?


A válaszokat előre is köszönöm!


2017. márc. 23. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy éven kell 36 kredit. Senkit nem érdekel ha a második félévben nincs meg, ha összesen megvan a 36.
2017. márc. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, úgy gondoltam, hogy két félév alatt nem lesz meg a 30, akkor ezek szerint még mindig a 36 az alsó limit tehát logikusan az sem.
2017. márc. 24. 01:22
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Továbbá ha újra beiratkozol a mostani szakod félévenkénti költségének a felét ki kell fizetned, ugyanis ezt írtad alá. (kivétel ha osztatlan képzésre jelentkeztél, ott két félév a türelmi idő)
2017. márc. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó ez hülyeség! Ha 1 éven belül újrakezd semmit se kell fizetnie én is igy voltam
2017. márc. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már pedig ha két félévet ellőttél ki kell majd fizetned a a felét, körülbelül egy másfél év mire kiküldik az első csekket, láttam is már rá példát, valamint írják is a 2012 óta bevezetett szerződésben. (ez alól akkor mentesülsz ha az első félév végén iratkozol ki, azaz az első évben újra kezded ahogy te irtad.)


[link]

2017. márc. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!