Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jog vagy penzugy szamvitel?

Jog vagy penzugy szamvitel?

Figyelt kérdés

21 eves vagyok, mar van egy bolcseszdiplomam ennek ellenere sikeresen dolgozom egy adozassal foglalkozo cegnel, atlagos kezdofizetessel.


Viszont szeretnek felsobb pozicioba kerulni, illetve megerteni a folyamatokat teljes mertekben, es akar kulfoldon munkat vallalni.


Viszont a jog nagyon idekot, magyarorszagon kivul nem tudok joggal ervenyesulni, illetve SZJA-n altalaban vannak kulfoldi kliensek, de nemreg voltam az egyesult allamokban es nagyon odahuz a szivem.


Viszont nem vagyok jo matekbol, a matektanarom mindig hulyenek nezett es ezaltal el is hitette velem, hogy nem vagyok kepes ra. Harmas voltam egyebkent matekbol, igy lehet hogy ez annyira nem menne, de kulfoldon nagyon jol hasznosithato.


Szerintetek mi lenne az idealis?



2017. márc. 28. 16:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve meg nincs meg a diplomam, de hamarosan:)
2017. márc. 28. 16:24
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Hogyan vettek fel egy adózással foglalkozó céghez, ha meg diplomád, de tapasztalatod sincs ezen a teren?
2017. márc. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Estádio de Felchút ***** válasza:

A kérdező valszeg ilyen "Mädchen für alles", úgy vették fel.

Én a PSZ-t javasolnám, de akkor a matekkal foglalkozni kell. Egyáltalán, hogy a fenébe lehet komplex pénzügyi folyamatokat megérteni, modellezni, számolni szilárd matematikai alapok nélkül? Ez olyan, mint egy programozó, aki nem ismeri a ciklusokat xD

2017. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát.. ha 3as voltál matekból nem tudom, hogy érdemes-e pszre menned. A joggal meg az a baj hogy Magyarországhoz köt. Pontosan mit csinálsz annál a cégnél? Esetleg egy könyvelő OKJ előrébb vinne?
2017. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Okj kizart
2017. márc. 28. 19:05
 6/9 A kérdező kommentje:
Marad a jog akkor :)
2017. márc. 28. 19:05
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Valaszolnal legyszi, hogy hogyan vettek fel? :D en elsőéves kozgazdasz hallgató vagyok pénzügy-szamvitelen. 2es voltam mindig matekbol, most kétszer nyertem egymás utan féléves osztondijakat. A szolgálom kerdese, eleje nyilván nehézkes es hátrányból indulsz, de nem behozhatatlan, főleg ugy, hogy elvileg te mar dolgozol, szoval van egy szakmai tapasztalati hattered: Ha adózással foglalkozol, akkor inkabb pénzügy, mint jog. Mellesleg nem pályakezdő vagy, es jog az tobb ido, mint a psz.
2017. márc. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Psz a magyar számvitelre épül, szóval ez se éppen a legjobb külföldre, főleg hogy az USA számvitele szinte köszönő viszonyban sincs a magyarral. Itthonra jó ez a diploma, de külföldre hasznosabb akkor már a nemzetközi gazdálkodás (vagy vmi hasonló a szak neve :D) ha a gazdasági vonal érdekel. A matek nem olyan vészes, pár alapozó tárgy can aminél kell a "nehezebb" mazek (határértékszámitás, integrálás, deriválás stb), de egy idő után szinte csak az alapműveletek meg a százalékszámítás kell. A logika viszont nagyon kell hozzá. Jogról nem tudok nyilatkozni, PSZ szakról viszont gondoltam ezt leírom. :)
2017. márc. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pénzzel hogy állsz? Angol hogy megy?

Lehet értelme lenne a CEU-ra jelentkezz Finance mesterszakra.

[link]


Szerintem ez tökre eladható dolog a jelentkezésben hogy bölcsészként szerváltál egy ilyen állást, és a továbbképzés miatt kell. A GRE és GMAT tesztek pedig begyakorolhatóak még ha nem is vagy jó matekból annyira.

10 000 euró az éves tandíj viszont azt tartsd figyelemben hogy ez csak a közvetlen költség. És csak 1 év a program

Ha Államis is vagy akkor is a jogi vagy pénzügyi alapszak az 5 vagy 3.5 év. Az +2.5-4 év amikor nem keresel számottevő pénzt, maximum gyakornokoskodsz. Szoval így már nem olyan drága az.


Másik lehetőség még a CFA vizsga, ami nagyon elismert pénzügyi körökben. Erre munka mellet felkészülsz, és megírod.

2017. márc. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!