Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a zalaegerszegi Kölcsey...

Milyen a zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium és a Deák Ferenc Gimnázium, Szakgimnázium és Szakközépiskola?

Figyelt kérdés

Mindkettő iskola tetszik, és kiváncsi lennék a véleményekre a sulikról, milyen az oktatás színvonala, hogy milyen nehéz bekerülni ezekre a helyekre, kb. hányas átlaggal vennének fel. Melyik iskola jobb, hova lenne érdemesebb menni? :)

(7.-es vagyok, az átlagom 4,2)



2017. ápr. 4. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Én Deákos voltam anno,bár már viszonylag régen végeztem 2005- ben,és egészégügyi szakra jártam.Nem tudom téged melyik szak érdekel.Pont abban az évben esett egy nagyot a színvonal,mikor 9.- es lettem.Előtte évben azt mondták,4,5- ös átlag alatt ne is próbálkozzunk,ennek ellenére volt olyan osztálytársamaki 2,8-as átlaggal került be.Persze a gyenge tanulók első év végén ki is buktak.Egészségügyi osztályból abban a tanévben 2 osztály indult,25-25 fővel,ebből 20 diák lépett 10.- be,és egy osztály lett a kettőből.Az oktatást átlagos középiskolásnak mondanám.Egy közepes képességű diák simán 4- esre leérettségizhetett.A tanárok normálisak és segítőkészek voltak többségében.Van m elképzelésed mit akarsz tanulni?
2017. máj. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! :) Igen, tetszik a szociális gondozó és ápoló meg a kisgyermekgondozó, és -nevelő képzés. Szerinted melyiket lenne "érdemesebb" tanulni?
2017. máj. 7. 14:40
 3/7 anonim válasza:
100%

A Kölcseybe jártam, szerintem elég nehéz iskola, de megéri szerintem.

Én kitűnő el mentem, meg végig 4,5-4,8 voltam, meg jelesre érettségiztem. A kéttannyelvűre nem hiszem, hogy elég lesz a pontod, de a többi osztályba szerintem igen. Valamint van központi felvételi is, azon is sok múlik. A diákot leszólják, de végül ugyanolyan érettségit ad, mégha az egészségügyben szeretnél dolgozni, akkor válaszd inkább azt.

2017. jún. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ! Igazából átgondoltam, és szerintem én úgyse jutnék be a Kölcseybe, én ahhoz túl buta vagyok, lemondtam róla, úgyhogy tovább keresgélek majd még az iskolák között, mert nemsokára eljön az ideje, hogy válasszak.:)
2017. jún. 5. 22:41
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Én Kölcseys voltam és téged a négyéves osztályba így is felvennének szerintem. Legalábbis az osztályom harmada ilyen átlaggal jött. Én kitűnő voltam, csak a fevételit szúrtam el kicsit, de simán felvettek. Volt olyan, hogy 35-ből 20 db egyes lett az egyik dolgozaton... A tanárok többsége jófej és segítőkész. Kivételek (biológia tanár stb.) mindenhol vannak. A követelmények elég magasak, a többség szigorúan számonkér. Én szerettem, de anyám annál inkább utálta, mert mit csináltak az ő kitűnő lányából, jó tanuló voltam, de mégis leszólta állandóan az iskolát.

A kéttannyelvű nehéznek mondható, de szerintem nem éri meg. Oké, hogy adnak egy felsőfokú nyelvvizsgát, de azért én nem tanulnék angolul egy tárgyat sem.

A Deákot csak hírből ismerem, de nem sok jót hallani róla. Jött egy osztálytársam onnan, de annyira buta embert én még nem láttam. Az utóbbi években eléggé esett a színvonal, de ha ilyen területen szeretnél továbbtanulni, akkor megéri, mert szakmát is kapsz.

2017. szept. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A Deákban sem kap szakmát.Érettségi van,utána vagy fősulira/egyetemte megy,vagy elvégzik valamelyik OKJ-s képzést.
2017. szept. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is a válaszokat! Igazából már még inkább letettem róluk, most az Adyban gondolkozok. :)
2017. okt. 7. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!