Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miert nem valtoztatjak mar...

Sweetchocolate kérdése:

Miert nem valtoztatjak mar meg a kozoktatast?

Figyelt kérdés

Leirom mik szerintem felesleges targyak: kemia, matek fele, irodalom, fizika, enek, rajz, informatika fele, drama.

Ezek helyett olyanokat kene tanitani amit hasznalni is lehet, felkeszit az eletre, pl hol vannak haboruk a vilagban, mi a fidesz, miket csinal, ki donald trump, milyen munkak vannak, erkolcstan, katona ora, kemeny tesi orak, stb. Es ne majdnem egesz nap legyen a gyerek iskolaban es meg otthon tanuljon....



2017. ápr. 4. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lennenek azok a tantargyak melyeket te felsoroltal ,feleslegesnek' akkor szerintem nem tartanank ott ahol most. Egyetemen meg mindenki azt tanul amit akar.
2017. ápr. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert az iskola a tanulasrol szol nen a politikarol. Nem hiszem, hogy egy altalanos iskolasnak politizalni kellene. Meg kinek mi a fontos.?! A felsororlt targyak igen is fontosak bizonyos korosztalynak (jo a kozepiskolai 4. osztalyba az enek tanyleg tulzas), hiszen kulonbozo keszsegeket fejleszt. Aki kemeny tasi orat akar ott egy sport szakkor...stb Az elottem szolonak meg igaza van egyetemen mindenki csak azt tanul, amit akar.
2017. ápr. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Egyik tantárgy se lenne felesleges, ha normálisan lenne tanítva és a tantárgyak közti összefüggéseket is megmutatnák, illetve érdekesen tanítanának. A fizikát pl. tök érdekesen is el lehetne magyarázni, de neem, képleteket magolunk meg ilyen olyan szabályt/törvényt tanulunk szárazon.

Az is jó lenne ennyi erővel, hogyha még elsőbe megtanítanának tanulni, mert szerintem a tanulók 98%-a nem tud.

Amiket te írtál, hogy szerinted tanítani kene, sok benne a politizálós rész, nagy valószínűséggel ott is csak az etetés menne. Az erkölcstan mondjuk nem lenne rossz, de pár helyen már van is. Lehetnének lányoknak főzős fiúknak barkácsolós óra vagy ilyesmi, csak akkor meg azokra a tantárgyakra nem maradna annyi idő, hogy rendesen elmagyarázzák, stb. Ezek inkább szakkörnek lennének jók, és ha kevesebb házi lenne még lenne is ideje a diákoknak ott maradni.

Az a baj, ezen már csak mi fogunk tudni változtatni, mert szüleink, nagyszüleink is hasonló rendszerbe nőttek fel és úgy vannak vele, ha ők kibírták mi is. Remélem a mi generációnk nem lesz ilyen (mondhatni) önző és tenni fog, hogy legalább az utódainak jobb legyen.

15/L

2017. ápr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom az osszes valaszt! Utolso, igen lehetne a fizikat mashogy is tanitani, nem ertelmetlen kepleteket, hanem ugy hogy megertse az ember jobban. En mar erettsegiztem, de eleg szivas lehet aki iskolaba jar, mert igy iskola utan meg mindig nem latom nehany tantargy legtobb dolganak ertelmet kb. Akkor lenne jo az iskola ha orommel jarna a gyerekek legalabb 95%a. Nem lenne csomo hazi, hogy utanna faradtan doljon az ember az agyba. 23/f
2017. ápr. 9. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!