Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha átlagosan óránként 2...

Ha átlagosan óránként 2 dolgozó lép ki a SOTE állásából (a Semmelweis Egyetemen ) akkor mekkora lehet a cserélődési ráta fél év alatt? Milyen gyorsan cserélődik ki a teljes dolgozói létszám? Mekkora dolgozói elégedettségre enged következtetni mindez?

Figyelt kérdés
Én a SOTE Központi Könyvtári dolgozóként figyeltem meg mindezt. Hisz ha valaki kilép akkor a könyvtárban az olvasószolgálati pultnál kell aláírni egy papírt, hogy nincsen könyvtári tartozása a dolgozónak. Ezért tudom, hogy átlagosan és hozzávetőlegesen minden nap óránként 2- ember kilép a SOTÉról.
2010. máj. 13. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
XD Érdekes kérdés:) Ez durva:) Hány ember dolgozik ott?:D
2010. máj. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen! Az alkalmazotti létszám: 8700 fő.
2010. máj. 13. 17:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen szar a légkör?:D Vagy mi ez a nagy elvándorlás?:D
2010. máj. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az elvándorlásnak több oka is van, egyrészt nagyon differenciáltak a bérek, tehát akik a hierarchia magasabb fokán "dolgoznak" azok sokkal többet keresnek, mint alsóbb szinteken. Ezenkívül rengeteg posztkommunista visszásság is van az intézményben, amit viszonylag nehéz hosszútávon elviselni. Többek között elnyomó, és destruktív, diktatórikus vezetési stílus dominál, ahol a vezetők fentről lefelé tologatják a felelősséget, mely végül a legalsó rétegeken csapódik le, vádaskodások, elmarasztalások formájában. Mivel a rosszul működő intézmények mindig "kitermelik" a maga bűnbakjait, mely bűnbakok egy idő után a bűnbak szerepét megunva kilépnek.
2010. máj. 15. 09:40
 5/8 anonim ***** válasza:

És ennek a kérdésnek mi értelme volt?

Járassuk le a SOTE-t, hátha kevesebben jelölik meg?

2010. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A SOTE-n mindigis ez volt, ezen nem tudom mit kell meglepődni...
2010. júl. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akinek lehetősége van belelátni a sotes dolgokba tudja, hogy saját magát járatja le az intézmény, nem kell még külön is, szép dolog az ifjúság és a rózsaszín felhő, a valóság meg egy másik. Egyébként a hierarchikus elnyomás miatt sajnos tényleg sok dolgozónk távozik.
2010. júl. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az összlétszámhoz képest szerintem nem olyan vészesen sok.

Egyébként nemrég adtam be egy állásjelentkezést a SOTE egyik klinikájára. Ezek szerint mégsem volt ez olyan jó ötlet...?

Igaz, hogy csak közalkalmazotti a fizetés és ügyeletet is kell vállalni, de legalább van és még mindig jobb, mint a munkanélküliség.

2010. aug. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!