Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógyszerészhallgatók, első...

Gyógyszerészhallgatók, első évről mesélnétek?

Figyelt kérdés
tudna vki információt adni, hogy ha felvennének akkor mire készüljek?mármint nagyon nem vagyok jóba a matekkal, mit gyakoroljak? meg kémiából csak középszinten mentem, ott mit nézzek nagyon át?? meg úgy általába:) nem készülten tudatosan erre, csak 4ikbe döntöttem el, úgyhogy nagyon fel kell zárkóznom=(
2010. máj. 14. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem gyógyszerészhallgató vagyok, hanem orvosis, de még mi is szenvedünk a kémiával. Gyógyszerészetin pedig sokkal durvább:D Nyáron legalább emeltszintre hozd fel szerintem:)
2010. máj. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Matek csak annyi kell, amennyi a kémiához/bioszhoz. A kémia nagyon durva, az emelt szint is nudli ahhoz képest, szóval javaslom hajts rá:)
2010. máj. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi hogy írtatok:)

még azt kérdezném, hogy gyakori a szórás?hallottam, hogy az első 2-3 év a legkeményebb:S

meg még az a problémám, hogy a kémiámat nagyon gyengének érzem, de tudom jól ez akarok lenni, csak annyira bánom, hogy nem előbb jöttem rá...

elég ha nagyon alaposan átnézem a könyveket plusz az emelteket vagy még járjak tanárhoz?

2010. máj. 14. 17:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Csak látom, senki nem ír,így talán az én válaszom is hasznosabb lehet, mint a semmi:D

Szerintem ha gyenge vagy kémiából, akkor emelt szintre hozd fel magad:) Ha megy egyedül, akkor úgy, ha nem, akkor keress egy tanárt. De azért annál jobban nem hiszem, hogy kell, hisz arra van az egyetem, hogy megtanuld:) A többiek is ugyanúgy max emeltszintű érettségivel mennek oda, szóval szerintem nem lesz gond. De azért legyen egy biztos alapod, amire lehet építeni:)

2010. máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi h írtál megint:) rendben, megpróbálom:))
2010. máj. 18. 12:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Én most vagyok elsős GYTK-n. Én is közép kémiával jöttem ide, igaz azt naon tudtam.

Rengeteg kémiád lesz! Nekem első félévben 4 fajta volt! :D Második félévben is kb ennyi. Rengeteg gyakorlat hozzá! Ami sztem nagyon jó. Végül is a 4 éves gimis anyag ismétlése és csak 1 kevés új dolog van hozzá.

Ha normálisan tanulsz az elején nem lesz baj.

Nekünk viszont nagyon kemény volt a matek. Mindig 5 voltam belőle, de itt csak éppen 2-sel mentem át. :( Rengeteg deriválás, integrálás, függvényelemzés!!!

A mi évfolyamunkon a matek és a fizika volt a húzó tantárgy! Kémián szinte mindenki átment.

Melyik egyetemre jelentkeztél?

2010. máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

sziaa köszi szépen h írtál:D Debrecen, te hol tanulsz?:)


huh akkor jobban járok ha matekból ezeket elkezdem tanulmányozni.:S

ha vki megbukik vmelyik vizsgán akkor átkerül költségtérítésesre?vagy van lehetőség a javításra??átlagba hogy kell teljesíteni hogy ne tegyenek át?

bocsi a kérdésekért de nagyon félek :S:D jól akarok teljesíteni, de a matek rémálom :S

2010. máj. 25. 11:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia

Én Szegeden. :D

3x lehet elmenni minden tantárgyból vizsgázni. Ha így sem sikerül akkor még mindig ott van a méltányossági vizsga.

Ha megbukik valaki akkor nem kerül át egyből költségtérítésesre!

Nekünk azt mondták gólyatáborban, de ezt nem állítom 100%ra, hogy senkit sem tesznek át egyik kategóriából a másikba. Nálunk mindenki maradt a saját kategóriájában, pedig volt olyan államis akinek csak 3 vizsgája sikerült.

Az a lényeg h ne olyan tantárgyból bukj amire épül vmi a következő félévben. Mert ha ilyenből buksz akkor csúszol egy fél évet/évet.

De nem hiszem h buknák bármiből is, ha tanulsz a vizsgára!!!!

És ha mázlid van akkor lehet h nem lesz matekod se. :D Mert annyit tudok h különbözik 1 kicsit a 2 egyetem tanrendje csak nem tudom h miben.

És ha felvesznek akkor sztem menj el a gólyatáborba, mert nagyon sok hasznos információt kaphatsz!

2010. máj. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen, sokat segítettél:) sote-s órarendet nézegettem és mintha vmi biometriát láttam volna, de ez a deriválás, integrálás...rákerestem és vmi szörnyű:DD de még van egy kis időm "felkészülni". feltéve ha felvesznek:DD igen azt hallottam érdemes gólyatáborba elmenni, remélem sikerül is :)
2010. máj. 26. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!