Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik lesznek a leglényegesebb...

Mik lesznek a leglényegesebb különbségek középiskolában az általános iskolához képest?

Figyelt kérdés
Írnátok 1-2 dolgot, amit ti tapasztaltatok amikor középiskolások lettetek? Mire számítsak?:) 14/L
2010. máj. 14. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát az biztos, hogy nehezebb és többet kell tanulni. Csoportbontásban lesznek a fontosabb órák, mint pl. matek. A tanárok szigorúbbak, de felnőttebbként is kezelnek. A nagyobb létszámú osztálynak köszönhetően mindenki megtalálja a helyét. Hát nálam kb. ennyi volt. Én most vagyok kilencedikes.
2010. máj. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ:) sokkal többet kell neked most tanulni mint 1 éve?
2010. máj. 14. 18:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy több lesz az anyag, de nem kell rögtön kétségbe esni. Figyelj oda órán rendesen, ha valamit nem értesz, óra után kérdezd meg a tanárt, majd belejössz elég hamar meglátod. De amúgy kb. mindent a legeljétől kezdtek, csak alaposabban és kb ennyi.
2010. máj. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

1.évben vittem minden könyvet és füzetet az órákra és 1-2 órát ellógtam abban az évben

2. évben már csak füzeteket vittem és lógtam 5-6 óráról

3. évben már csak táskát vittem kajával és lógtam 100 órát amiből mindegyiket anyám igazolta ( félt hogy megbüntetik pénzbírságra, ha nem igazolja XD)

4. évben csak füzeteket vittem mert érettségi év és ezért csak 15 órát lógtam

11.-ben volt a legjobb :D

tanulással annyi, hogy ha rendesen óráról órára tanultál általánosban (mint én) akkor 4 évig nem kell tanulj semmit mert azzal a tudással + doga előtti szünetben átolvasod a leckét lazán összeraksz egy 3ast (matekról nem érdemes lógni kivéve ha penge vagy belőle)

tanárok jó fejek kb sz*rnak a fejetekre nem állnak neki lelkizni ha adnak egy 1est. Ha valami érdekel még írj privit

2010. máj. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na az utolsó f@szra nehogy hallgass...
2010. máj. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy milyen suliba mész...ha erős gimibe vagy szakközépbe akkor tanulni kell, tisztelni kell a tanárokat és nem lehet lógni, mert a szülő nem igazolhat csak úgy 100 órát, három szülői kikérő van, vagyis 3!napot igazolhat a szülő. Nem kell annyival többet tanulni mint 8.-ba, de azért kell rendesen óráról-órára.

Na de ha egy gyengébb szakközépbe vagy netán szakiskolába mész, akkor sokkal könnyebb lesz mint az általános. A tanárokat ott tényleg nem érdekli, hogy mi van veled, mert osztogatják a rossz jegyeket, mivel mást nem tudnak tenni. De egy jó suliban azért megkérdezik, hogy miért is nem tudsz semmit, és addig feleltet amíg ki nem hozol egy nyomorult kettest, még akkor is ha egy hónapon keresztül csak téged kell feleltetnie. (Hidd el tapasztalatból mondom, nálunk több ilyen tanár is van, csak hát általában aki egyest kap az kövi órán ötösre tudja, szal nincs gond...)

Na szóval remélem érted, ez nem egy konkrét dolog, függ az általános sulid szintjétől, a középsuli szintjétől meg ilyenek.

Első voltam.

2010. máj. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
pl.: lesznek jó csajok, bár ez téged nemhiszem, hogy izgat. De én emelt szinten tanulom a matekot és már a tüdőmet kiköpöm a sok tanulástól. Áhhh, még 4 hét. Rengeteg csoportbontás lesz, lesztek vagy 30-35-en, szóval könnyű társaságot találni, nálunk van egy csomó program: sítábor, angliai kirándulás, kampánybuli, szentlászló-s éjszaka, szepezdi tábor... . Lesz olyan tanár aki magázni fog titeket, és nekünk Jónapot tanárnő/úr! a bevett köszönés, nincsen csókolózás és nénizés. Lehet hogy lesz 0.órád, ha rászop.z akkor 3is. Minden órára menj majd be, mert nálunk keményen írják a késéseket.
2010. máj. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20:51 egy kicsit kiegészíteném amit mondtam. Ahhoz hogy sokat tudj igazolni kell egy meglehetősen idióta ofő(amit én hála istennek megkaptam) és mielőtt azt hinnéd, hogy valami lecsúszott noname suliba járok ami tele van cigányokkal nagyon tévedsz :D
2010. máj. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!