Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan/hol tanulhatnék antropo...

Hogyan/hol tanulhatnék antropológiát?

Figyelt kérdés
Szabadbölcsészeten keresztül lehetséges lenne?

2017. ápr. 26. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen antropológiára gondolsz. Ha rendesen arra, hogy csontokat nézegetsz, akkor nem. Én biológus vagyok, SZTE-n végeztem. El kell végezned a biológia alapképzést, aztán a mesterképzésre antropológiára kell szakosodnod (phd is kelleni fog hozzá, anélkül nem nagyon fogsz munkát találni). De nagyon telítve van a tanszék, kritériumok vannak, kiket vesznek fel szakdolgozni.


Viszont ha kulturális antropológiára gondolsz, ahol inkább a kultúra a lényeg, akkor azt szerintem tanulhatsz, BTK-n biztos van vmi ezzel foglalkozó szak, ahova tudsz felvételizni és esetleg krediteket beszámíttatni.

2017. ápr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
Kulturális antropológiát Miskolcon. Nem dobta ki a kereső?
2017. ápr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miskolci Egyetem - Kulturális és Vizuális Antropológiai intézet. Nézd meg a honlapjukat, ott vannak a részletek. kvat.uni-miskolc.hu
2017. ápr. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!