Hogy is van ez most?

Figyelt kérdés
ugye végig jártam a 12 osztályt és most jön az érettségi ha netán valamiből nem sikerül de a többiből igen akkor mivan? a többiről kapok valami papirt ami pedig nem sikerült arra ősszel elvileg mehetek potvizsgazni de ha nem tudok elmenni ? jelentkezhetek ujra jövö májusban abbol az 1-ből?

2017. ápr. 26. 22:01
 1/1 Garpe ***** válasza:

Ha megbuksz valamiből, akkor nem kapsz papírt, majd az őszi érettségi során ha sikerül a tárgy, akkor kapod meg.

Pl.: egyik osztálytársam tesit választott választhatónak, de a vizsga előtt sport baleset érte: szalagszakadás. Ezért a tesi érettségin nem tudott részt venni, így megbukott belőlle, így ő nem kapott velünk papírt hiába lett a többi tárgya mind 80%+os.

Ha két választhatód van de az egyiket elbukod, az elvileg bukás, de papírt kapsz, azaz ha az előbb említett osztálytársam bioszt és tesit is visz s a biosz meglesz neki akkor elvileg kapott volna papírt ott velem együtt DE EBBEN NEM VAGYOK BIZTOS.

Ami viszont 100%, hogy igen, ha te nem tudsz elmenni akkor életed során bármikor, újra jelebtkezhetsz abból az egyből (de igazából bármiből, amiből van érettségi, s akár többől is), s ha az meglesz akkor megkapod a papírod. Azt is lehet, akár, hogy ha 5 év múlva te rájössz, hogy orvos akarsz lenni, akkor jelentkezel biosz kémiai érettségire (befizeted), aztán mehetsz vizsgázni és ha megvan, akkor az érettségibizonyítványodhoz adnak ilyen kis papírokat "tanusítványokat", hogy te 2022 június x.-én biológiából 87%-ra telhesítettél. S ez a tanusítvány fog akkor számítani s simán felvehetnek az orvosira vele, mégha előtte 42 bioszt írtál, s kèmiàt meg egyáltalan nem.

2017. ápr. 27. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!