Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt nyelv érettségi, nyelvvi...

Emelt nyelv érettségi, nyelvvizsga? Hogyan számít a pont?

Figyelt kérdés

Bővebben a következőre lennék kíváncsi:

Van egy adott szak, amire a felsorolt érettségi tárgyak közül kötelező legalább egyet emelt szinten teljesíteni, én egy idegen nyelv érettségire gondoltam. Ha valaki emelt szinten elér 60%-ot, akkor kap érte 50 plusz pontot és ha jól tudom, akkor 60% felett egy középfokú nyelvvizsgának is számít, viszont ezért nem jár külön többletpont. Ez így, eddig igaz? Ha külön szereznék egy középfokú nyelvvizsgát, akkor azért kapnék még +28 pontot, vagy nem? Illetve ha felsőfokúm lenne ugyanebből a nyelvből, akkor a +50 mellé megkapnám-e még a +40 pontot?

Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de nekem ez nem teljesen egyértelmű.


2017. ápr. 27. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát elöször is nézd meg h fel van e sorolva az idegen nyelv is mint választható tárgy. Ha nincs akkor felesleges ezen agyalni. Persze nyelvvizsgára ugyanúgy megkapnád a pontot, ha nem vihetnéd a nyelvet.


Pl Angolból emelt érettségit teszel. Sikerül 60%-ra, akkor emelt érettségire 50 pontot kapsz (csak akkor ha beszámítod ezt a tárgyat, már mint 2 tárgy vihető tárgy vmelyike). Kapsz hozzá középfokú nyelvvizsgát, ami 28 pontot érne. VISZONT 50 vagy a 28 pontot kapod meg. Egyszerre a kettőt nem. Értelemszerű h az 50 pontot kapod meg.

Ha szeretnél nyelvvizsgára is pontot kapni akkor egy másik nyelvből kell nyelvvizsgáznod. Tehát angol emelt érettségi esetén angol nyelvvizsgára( amit nem érettségivel szerzel, hanem rendes nyelvvizsgaközpontba) NEM kapsz pontot.


Vagyis angolból csinálsz emelt érettéségit (50 pont) és mondjuk németből középfokú nyelvvizsgát (28 pont), persze emelt nyelvvizsgát is csinálhatsz (40 pont). Viszont hiába van 3 középfokú nyelvvizsgád, nem kapsz 3*28 pontot, hanem csak 40et mert nyelvvizsga címszó alatt max ennyit vihetsz

2017. ápr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, nyilván ezt megnéztem, az idegen nyelv is felvételi tárgy. Csak ezzel nem voltam tisztában, hogy csak másik nyelvből szerzett nyelvvizsgára kapnék még plusz pontot. Köszönöm!
2017. ápr. 28. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!