Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Adna nekem valaki infókat a...

Adna nekem valaki infókat a BGE-KVIK turizmus-vendéglátás szakáról? Esetleg van aki idén beadta a jelentkezését ide vagy jelenleg ide jár?

Figyelt kérdés

Én erre a szakra is beadtam idén a jelentkezésemet önköltséges és állami formában is,mert nem biztos hogy úgy sikerül a két emeltem ahogy szeretném.Persze szeretnék most pozitív lenni de sajnos bele kell gondolnom, hogy nem vesznek fel államilag támogatottra hiszen egy két pont is sokat számít.:/

Amik leginkább érdekelnek azok a tanárok(milyenek, barátságosak-e,segítőkészek? vagy mind az a "huhh mindenkit megbuktatok":D,a kollégium,közösség,díjak koliban és iskolában egyaránt.(például ha önköltségesre vesznek fel akkor a nyelvekért kell fizetnem ha csak szeretnék tanulni mondjuk két nyelvet? vagy csak azoknak kell akik angol nyelven adták be erre a szakra?)


Annak nagyon örülnék ha esetleg privátban mesélne nekem valaki ezekről, úgy én is jobban tudnék kérdezni, felvennénk a kapcsolatot vagy bármi mert ide nem sűrűn nézek fel.Annak pedig külön örülnék ha valaki írna olyan aki szintén beadta ide és már lenne egy ismerős ha netán felvesznek :)



2017. ápr. 29. 13:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, én is a BGE-KVIK-re járok, bár én Kereskedelem és Marketing szakra. Habár rettentő sok mindent nem tudok a leendő szakodról, azért sok ismerősöm jár Turizmusra, így valamelyest talán tudok segíteni neked. Nem célom hogy ferdítsek, szóval megpróbálok legjobb tudásom és belátásom szerint válaszolni a kérdéseidre.


Mivel az első évben roppant sok közös tárgyunk van, mint pl: Gazdasági matematika, Közgazdaságtan, Gazdasági Jog, Informatika, Statisztika stb. ezért ezekről konkrét információval tudok szolgálni. A tárgyak nagy része egyébként nem nehéz ha bejársz órákra, és szorgalmas vagy. A matek, meg esetleg a statisztika lehet húzósabb, a többi nem vészes. A tanárok közül van ilyen is, meg olyan is. A nagy részük egyébként rendes, segítőkész, hallgatóbarát és nem utolsó sorban remek oktató. Én egy éve tanulok a BGE-n, és eddig még egyetlen olyan tanárom nem volt akire panaszom lett volna, meglepően jó tanárok tanítanak itt. Persze azért akadnak szemétkedők is, de nem annyira jellemző. A kollégiumról nem tudok semmit, csak annyit hogy van :D A közösség roppant jó a suliban, majd meglátod de a KVIK az inkább olyan mint egy nagy gimnázium. Az első félév után már nagyon sok mindenkit ismerni fogsz meglátod. Én úgy tudom ha önköltségesre is vesznek fel, attól független még annyi nyelvet vehetsz fel amennyit összetudsz egyeztetni az órarendeddel. De csak megsúgom hogy turizmuson alapból két nyelvet kell tanulni :D


Ha bármi egyéb kérdésed lenne nyugodtan írj privátot és segítek amiben tudok.

2017. máj. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
30%

A koli 10 ha államis vagy, 23, ha önköltséges. Amúgy nagyon lepukkant az egész, kb. negyven perc beérni a suliba.


Amire figyelj, hogy csak úgy gyere erre a szakra, ha vagy nagyon jó vagy matekból, vagy tudnátok fizetni matektanárt külön, mivel a matek elég nehéz, most a fele évfolyam bukott, mert senkit se érdekelt, ő csak vendéglátást akar tanulni stb. Szóval alaposan nézz utána mindennek, mert ilyen hasonló tárgy lesz még a statisztika meg a közgáz is.


A tanárok többsége jó fej, tartanak hetente ilyen fogadóórát is, amire bemehetsz, de előtte illik azért emailt írni. Aki rossz, azt meg úgy is fogják neked mondani a hallgatótársaid.


A nyelvekért tényleg nem kell fizetni, 2 fogsz tanulni 3 féléven át + 1 félév a gyakorlat, amikor ugye nem. Az egyik nyelvvizsgád amúgy kilehet váltani egy felsőfokúval, de csak az egyiket!


Nekem is nyugodtan írhatsz, ha bármi kérdésed van, turizmusra járok. :)

2017. máj. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!