Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Máshol is így néz ki egy...

Máshol is így néz ki egy OKJ-s képzés?

Figyelt kérdés
Egy 2 éves OKJ-n vagyok.Közlekedésüzemvitel ellátó.Az időnk nagyrészében nem csinálunk semmit.7 órából 2 ha megvan tartva rendesen.Van,hogy 8 órán át csak ülünk.Halálra unom magam.Az egész egy nagy agyzsibbasztás.Lassabban megy az idő,mint ha csinálnank is valamit.Jobb esetben olyan teremben vafyunk,ahol van wifi,legalább netez i tudok.Vagy berak a tanár valami filmet.És emellett szigor is van.Lógni nem lehet,mert az osztályfőnök nagyon szigorúan veszi a hiányzást.Mint az általánosban.Nem lehet úgy hiányozni,hogy ne telefonálnánk neki,hogy épp lebetegedtünk vagy miért nem vagyunk.Mert ő tudni akarja,hogy hol vagyunk.Ez már groteszk.Nem csinálunk semmit,de azért bent kell lenni.Szetintem értelmetlen.Azon is gomdolkozom,hogy itthagyom.

2017. ápr. 29. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajna máshol is ez van. Igaz én estin vagyok, hétvégénte volt óra, ha volt... Gyakorlat meg lófütyi és ezért még fizetek is mert elmúltam 25...
2017. ápr. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is kb megy javarészt a semmit tevés, gyakorlat ami kézzelfogható is alig van... Konkrétan játszunk egész nap a gépen szinte, mert nincs mit csinálni, tanár néha ad valami kisebb feladatokat, ha ad, illetve minimális nagyon a rendes gyakorlat, ezen kívül sajnos olyat is tanulunk, aminek köze nincs a szakmához, viszont szigor az nincs nálunk, épp ellenkezőleg túl laza a suli, jövőre végzek, már ha egyáltalán sikerül letenni a szakmát, úgy hogy a 2 éves OKJ egyenlő a nullával, ezután én mindenképpen tanulok még valamit, mert így semmi se lesz belőlem, meg lesz a papír, ha meg lesz dísznek, de ha már belekezdett az ember mégis csak végezze el valahogy nemde? Én azt mondom neked, ha értelmetlen is, ha már belekezdtünk verekedjük át magunkat rajta, aztán ha nem jön össze pályaváltás...
2017. ápr. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam,csak én fogtam ki egy ilyen szakot.De ezek szerint nem.Nálatok legalább nincs szigor.De nekünk bent kell ülni 8 órát akkor ks,ha semmit nem csinálunk.Most komolyan,a tanár 8.órában arról beszél,hogy milyen tv-t akar venni..És volt olyan,hogy 2-en voltunk,mert atöbbiek mind meglógtak..De még 2 embernek is megtartotta a 8. Órát.Igaz,semmit sem csináltunk,de azért bent kellett lenni.Vicc az egész.Nem tudom,hogy elvégezzem e.Ém semmiképp sem akarok ezzel elhelyezkedni.Tovább akarok tanulni egyetemen egy teljesen más szakon.Szóval szerintem jobban járnék,ha inkább dolgoznék egy évet,aztán 2018 szeptemberétől úgyis mennék suliba.De nem tudom.Igazából az egyetlen előnye az lenne ennek,hogy ha esetleg kibuknék az egyetemről,már lenne egy papírom
2017. máj. 1. 02:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!