Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Engedélyeznék, hogy magántanul...

Engedélyeznék, hogy magántanuló legyek ilyen keretek között? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: az utóbbi két évemet gyakorlatilag elpocsékoltam minden hülyeségre, ami az iskolát és a tanulmányokat illeti. A nyelvi előkészítő remek volt, csodás eredményeim voltak, sikeresen átmentem a nyelvvizsgán, de az utána következő 2 év kész katasztrófának nevezhető.

Most fogom befejezni a 10. osztályt, de úgy érzem, mintha semmit nem tanultam volna 9-10-ben. Ebben közrejátszik az, hogy költöztem a családommal, és nagyon korán kell kelnem (reggel hajnal 5 óra) nagyjából egy nap három órát utazok, vagy többet, ha a vonatok késnek. Az órarendemmel még nem is lenne olyan nagy probléma, de a gond az, hogy számtalan olyan óra van, amelyen alig haladunk valamit, vagy a továbbtanulás szempontjából nincs rá szükségem.

Egyik az olyan tárgyak közül viszont, amelyből szinte semmit nem haladunk az az, ami nekem pont fontos lenne. Ott vagyok heti 4 órát emiatt a nyelvi óra miatt, de mindent itthon kell megtanulnom, mert a csoportom hozzáállása miatt alig haladunk (egy teljes tankönyvvel el vagyunk maradva!!!) A másik tárgy, ami heti 5 órában van, túl könnyű, gyakorlatilag mindent tudok, amiről a tanár beszél (angol), és van, hogy du fél négyig tart ez az óra, és bár hazamehetnék előbb, mert tudom azt, amit ott veszünk, nem tehetem meg, mert kötelező megjelenni.

A mindennapos kimerültség miatt alig bírom rávenni magam arra, hogy tanuljak, mostanában azt vettem észre, hogy még azt is nehezemre esik csinálni, amit szeretek. Leromlottak nagyon az eredményeim, mert idióta vagyok és nem vettem rá magam, hogy tanuljak többet még ha nagyon fáradt voltam is.

Tehát nem sajnáltatni akarom magam, hanem tanácsot kérni: érdemes lenne magántanulónak lennem a következő évtől? Egyáltalán engedélyeznék ezt csak így, minden különösebb ok nélkül? Két tárgy van, ami nehezen megy, ez a matek és fizika, a többivel nincs probléma, be tudom osztani jól az időm és képes vagyok önállóan tanulni könyvből, tanári segítség nélkül, a vizsgákkal sem lenne probléma. A kérdés az, hogy engedélyezné az igazgató ezt? És azt, hogy a két számomra nehéz tantárgyra bejárjak hetente néhány alkalommal? Betöltöm a 18-at a nyár folyamán, nem tudom, hogy ez mennyire számít ebben az esetben.


Tudnátok segíteni ebben? Vannak tapasztalataitok arról, hogy milyen magántanulónak lenni? Mennyivel könnyebb elsajátítani az anyagot így?

Vagy inkább szokjak hozzá ehhez a napirendhez és ahhoz, hogy sokszor feleslegesen ülök ott több órán keresztül, tanuljak otthon, és csöndben vészeljem át a maradék két évet? Tudom, hogy senkinek nem könnyű a mai oktatási rendszerben, és valakinel sokkal nehezebb is. :/


Köszönöm előre is a válaszokat.

L



2017. máj. 1. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:

a 2. verzió. ahhoz hogy magántanulóvá válj, rendes indokok kellenek. ez nem az. én is napi 2 órát utaztam (ugye várakozás a járatra) és ami nekem kellett abból lassan haladtunk. ez van.


utazás közben lehet tanulni, olvasni, stb.


amennyiben semmi komoly okod nincs csak a nemtetszés, el sem fognak gondolkodni a lehetőségen.

2017. máj. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is sok órám volt, ami nem érdekelt és nem kellett a továbbtanuláshoz, meg sok olyan volt, amin már nem tudtak újat tanítani, de sajnos emiatt még nem lehettem magántanuló. :D Ahhoz ennél sokkal komolyabb indok kell. Ha ez így működne, akkor mindenki magántanuló lenne. Az iskola nem a kényelemről szól meg az egyéni igényekről. A kötelező órákon ott kell lenni, bármilyen unalmas, akkor is ki kell bírni, az érettségit le kell tenni. A reggel 5 órás kelés meg nem olyan húzós, nagyon sokan kelnek ilyen korán, no meg amúgy sem árt hozzászoknod, mert ha majd elmész főiskolára/egyetemre, akkor talán még előbb is kell kelned, ha pedig dolgozni fogsz, akkor 100%.

Ahogy már írták előttem, azt a napi 3 óra utazást érdemes tanulásra fordítani. Hazafelé megcsinálod a leckét másnapra, reggel odafelé meg tanulsz. Így otthon már marad bőven időd pihenni. Nem tudom, mikor szoktál lefeküdni, de ha ennyire kimerült vagy, akkor érdemesebb lenne 1-2 órával előbb.

2017. máj. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, igazatok van. Itt az ideje készíteni az év hátralevő másfél hónapjára és a következő tanévre egy jobb időbeosztást. Lehet, hogy valóban jobb volna 1-2 órával korábban lefeküdni.

Köszönöm a kedves és értelmes válaszokat. :)

2017. máj. 1. 19:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Az autista öcsémet hordani 45 km távra napi 90 perc, az anyukám nem tud munkát vállani miatta, és nem gyenge eset. Mi is próbáltuk, hogy otthon tanulhasson, de neki sem engedélyezték, szóval te se éld bele magad, főleg ha nem vagy súlyos beteg
2017. máj. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!