Egyetemi félévek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első éves egyetemista vagyok és a 2.félévemben egészségügyi problémák miatt nem tudtam résztvenni, viszont aktív félévként vettem fel a félévet, így a tanév végén nem is lesz meg a 36kreditem ezáltal bukom az állami finanszírozást... (első félévben 20 kredit jött össze)

A kérdés az lenne, hogy ha újrajelentkezek ugyan erre a szakra, akkor 1: járhatok újra államira? 2: elfogadtathatom a már megszerzett tárgyaimat?


A válaszokat előre is köszönöm!


2017. máj. 2. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:
71%
A megszerzett tárgyakat elfogadják, az állami meg attól függ, hogy lesz-e elég pontod. De ha elsőre sikerült államira kerülnöd valószínűleg most is. Nincs rá szabály hogy akkor most nem vesznek fel államira, ugyanazokkal az esélyekkel indulsz mintha most jelentkeznél elsőre, annyi hogy ezt a 2 szemeszter állami támogatást már elhasználtad.
2017. máj. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%
viszont ugye az idei jelentkezési időszakról már lemaradtál
2017. máj. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!