Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Japán szakra bekerülhetek...

Japán szakra bekerülhetek nagyjából 0 japánnyelv tudással? Valamint pótfelvételinél szoktak maradni helyek?

Figyelt kérdés

2017. máj. 7. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
2017. máj. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%
Bocsi az offért, de mégis miért akarsz japán szakra menni 0 nyelvtudással? Nem értem, mire számítasz...
2017. máj. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Bekerülni bekerülhetsz, de elvégezni nem biztos, hogy sikerül. A divat japánosok szoktak először kibukni.
2017. máj. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A pótfelvételikor nem szoktak japán szakra felvételt hirdetni.
2017. máj. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Természetesen bekerülhetsz, mivel nem előfeltétele a nyelvtudás. Az első évben lesznek ún. felzárkóztató órák.


De nagyon sokat kell tanulnod, mert pl. a Károlin a japán mellé első évben kötelező egy másik keleti nyelv (kínai), illetve ott van még a sok szakos tárgy, illetve a töltelék tárgyak.


Sikeres felvételi után, íratni fognak veletek egy tesztet, amivel eldől, hogy kezdő vagy haladó csoportba kerülsz. Ha kezdőcsoportba, akkor lesz felzárkóztató órád az első évben (Japán nyelvtan I, japán nyelvgyakorlat I.). A Genki I. és Genki II. könyvből fogtok tanulni, ez az N4-es szintre készít fel, tehát 1 év alatt "lesz" N4-es, vagy "gyenge" középfokú nyelvtudásod. Ha jól emlékszem, egy félévben 12 kontakt óra van, mivel hetente csak egy nyelvóra van :o)


Ezt csak azért írtam le, mert nem az egyetemen fogsz megtanulni japánul, mivel nem az egyetem dolga megtanítani, másrészt pedig nem is lenne rá idő. Én speciel sok évfolyamtársammal együtt külön nyelviskolába is jártam.


Másrészt lesznek olyan hallgatók, akik már korábban tanultak japánul, ill. voltak már Japánban több évet. Szóval nem kell elkeseredni, ha sokan előtted lesznek.


Az 5. és a 6. félévben már N2-es (felsőfokú) nyelvtudással kellene rendelkeznie a hallgatónak, de a hallgatók 90%-a még N4-es szinten sem beszél a képzés utolsó évében.


Tehát nagyon el kell dönteni, hogy hova jelentkezel, milyen szakra. Japánt pedig nem csak japán szakon lehet tanulni... pl. A veszprémi egyetemen, a BGF-en, az ELTE bármelyik szakán lehet ezt a nyelvet tanulni.



Pótfelvételi: Nincs! Sem az ELTE-n, sem a Károlin!

2018. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!