Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ugy tudom Pécsen van egy...

Ugy tudom Pécsen van egy művészeti szakközépiskola, pontosan nem tudom mi a neve. Elég jó rajztudással és ha jövőre elkezdek vizuba járni akkor így fölvehetnek?

Figyelt kérdés
Van egy alap rajztudásom jól rajzolok és nagyon szeretek.Ha elkezdenék vizuba járni még egy évig (7. oszt.-os vagyok) úgy fölvennének.Hallottam hogy nagyon keveseket vesznek föl oda és hogy nehéz suli.Ott van kollégium?

2017. máj. 9. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm iszonyú jól rajzol, fest, nagyon tehetséges, egy csomó pályázatot meg versenyt nyert már, de mivel 3,8 volt, nem vették fel. Az a baj, hogy túl sokan vannak az ilyesmi tehetségű gyerekek és ha 4,5 felett van az átlagod, akkor van esélyed, mert jó tanulókat és szorgalmas diákokat keresnek, nem csak tehetségeseket. Most egy általános gimnáziumba jár, az osztálytársam. Tizedikesek vagyunk és itt is van rajzszakkör, ugyanúgy tud ezzel foglalkozni, annyi, hogy 3,6 meg 3,8 az átlaga és egy általános érettségit fog kapni, nem olyan képesítést, amivel azonnal mehet a PTE művészeti karára.
2017. máj. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

–Tanulmányi átlag/központi felvételi nem számít csak a saját képességfelműrőjükön elért pontszám.

–Kollégium van mellette közvetlenül.

–Van a sulinak féléves előkészítő kurzusa, érdemes igénybevenni.

–kb. 30 főt vesznek fel egy évfolyamra a tagozaton és durván 3x túljelenetkezéssel kell számolni.


Esélyed van, ennyi idő alatt fel lehet készülni a felvételire de azt itt senki nem tudja megmondani, hogy mennyi mert nem látjuk mit tudsz.


(ott végeztem)

2017. máj. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. máj. 13. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!