Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SE-ETK mentőtiszt gyakorlat,...

SE-ETK mentőtiszt gyakorlat, egyenruha?

Figyelt kérdés

Jó napot kívánok!

A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karára adtam be a jelentkezésemet, mentőtiszt szakra. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem (gyakorlat, egyenruha).


1, Az egyenruhát saját magamnak kell majd megvennem, vagy fizeti azt az egyetem és/vagy az OMSz? Ha saját magamnak kell, hogy fizessem milyen költségek merülhetnek fel?

2, A gyakorlat év közben is van vagy csak a nyári szünet alatt? S tudom-e magam kérni az ország területén bárhová? Mivel szombathelyi vagyok, ezért az itteni állomáson szeretném a gyakorlatot teljesíteni, mert tisztként is majd itt kívánok elhelyezkedni a diploma után.

3, Igaz az, hogy első két évben mentőgépkocsin szekundálok mentőápoló mellett majd harmad- és negyedévtől kezdve pedig már esetkocsis gyakorlaton kell, hogy részt vegyek. S ott már egyedül teljesítem a szolgálatot a mentő gépkocsivezetővel vagy esetleg van mellettem mentőápoló és/vagy mentőtiszt?


A válaszokat előre is nagyon köszönöm! További szép napot!


Köszönettel: remélhetőleg egy jövőbeli mentőtiszt



2017. máj. 14. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Előbb vegyenek fel. Nem jó ilyen buzgómócsingnak lenni, nem szokták őket szeretni se a csoporttársak, se a kollégák...
2017. máj. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Üdv!

1, Az OMSZ biztosan nem fizeti, tekintve, hogy a gyakorlat ellenére nem leszel hivatásos OMSZ dolgozó - SE-ETK mentőtiszt képzés stb. feliratos ruházatot majd az egyetemmel kell megoldani, passz.

2, A kötelező gyakorlatot nem tudom, de általános szekundálási engedélyt szerintem lehet kérni bárhova - mindig az adott regionális orvosigazgatótól.

3, Első körben elengedhetetlen megismerni kezdésnek az mentőgépkocsi szintet. (de hogy pontosan melyik évben mit lehet, nem tudom). Természetesen NEM teljesíthetsz egyedül szolgálatot, jelenleg még el sem tudod képzelni, mekkora felelősséggel jár egységvezetőnek lenni - ha éreznéd a valós felelősséget, egyértelmű lenne számodra is, hogy nem lehetsz egyedül, csak azért mert épp tanulsz valamit.

Mgk. szinten mentőápoló + mgkv., esetkocsi szinten mentőtiszt, mentőápoló, mgkv. mellett szekundálsz.


Nem akarlak bántani, de az első válaszolónak igaza van, megéri megfogadni. Szépen haladj a lépcsőfokokon, fontos az alázat, a szerénység. Ne feledjük a szellemiséget, a "mi munkánk rejtett, és névtelen."

Sok sikert, kitartást az egyetemhez!


Egy mentődolgozó

2017. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én pécsre járok mentőtiszti szakra, nálunk így megy:

1. A ruhát 2.évben kaptuk ingyen, kölcsönbe. A tanulmányaink végén vissza kell adni.

2.Csak tanév közben van gyakorlat nyáron nincs. Bármelyik mentőállomásra kérheted magad.

3. Nálunk másodévtől kezdődik a mentőgépkocsis gyak, harmadévben esetkocsi majd negyedévben rohamkocsis gyakorlat.

És nem, nem te fogod a beteget ellátni max. majd ott állsz és nézed talán meghallgathatod a mellkasát meg egy egy részeg csövesnek biztosíthatsz vénát.

2017. máj. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!