Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fejlettségben mi a különbség...

Fejlettségben mi a különbség a BME-VIK és az OE-KVK között? (tanagyag, eszközök a laborokban, milyen programokat használnak)

Figyelt kérdés
A KVK-s nyíltnapról már sajnos lecsúsztam, mert most érettségizek és csak a VIK-en voltam. A télen még biztos voltam, hogy a BME-re szeretnék menni, de azóta elbizonytalanodtam. Technikai fejlettséget tekintve milyen a két egyetem? Csak, mert egy ilyen területen, mint például az informatika a mai világban elengedhetetlen a folyamatos fejlődés.

2017. máj. 17. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

"a mai világban elengedhetetlen a folyamatos fejlődés."

BME-VIK 2017 - Papíron írunk programozás ZH-t, holott más egyetemeken mindenhol gépen írják. De jó hely a BME :)

2017. máj. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ezt halál komolyan mondod? :O
2017. máj. 23. 16:28
 3/13 anonim ***** válasza:

A kérdést megválaszolni nem tudom, csak megjegyzem, hogy egy (azaz nem kettő) ténnyel szemben mindig lehet állítani egy másikat, olyan szegények sosem vagyunk, hogy ez probléma lenne.

Például a BME nagyfeszültségű laborja egyedülálló, a pár éve (4? 8? valami ilyesmi) végzett felújítás óta a nagyfeszültségű feszültség alatti munkavégzés tanpályája is tud lenni, de persze ehhez az az igen komoly háttérmunka is tartozik, hogy az említett munkamódszert felélesztették, modernizálták, stb - ami egyedülálló fegyvertény kis országunkban.

2017. máj. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

"BME-VIK 2017 - Papíron írunk programozás ZH-t"


A kiszh-t és a laborbeugrókat írják papírra csak, amilyen rövidek, nyugodtan lehet őket papírra írni

2017. máj. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsi én most járok oda és a NagyZH-t is papíron írjuk...
2017. máj. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4. Tudnivalók II.

Számonkérések jellege


Részvétel: jelenlét előadáson, gyakorlaton és laboron

Röp-ZH: 4-5 soros programocskák papíron, vagy a laborfeladatok egy része legyen kész

KZH: kisebb feladatok, 20-25 soros programok írása papíron

NZH: kb. 4-5× KZH

NHF: kb. 500 soros, egyénileg elkészített C program dokumentációval. A laborvezetőnél meg kell védeni

Jegy: NZH + KZH + extra pontszámokból


[link]

2017. máj. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
De hogyha papíron is írjátok, belehalsz ha nincs ott a Code Blocks vagy a Visual Studio, ami szépen kijelzi neked a szintaktikai hibákat? :D
2017. máj. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Valahogyan túléltük... Amm utána sokkal kevesebb elírásos hibát vétesz kódolás közben
2017. máj. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor csak megérte, nem? :D
2017. máj. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Akit zavar az, hogy papíron kell írni ZH-t és kisZH-t, annak leírnám az előnyeit (előnyét) is a dolognak:

ez nem véletlen, tisztában vagyunk vele, hogy lehetne digitális formában írni ZHkat, kisZHkat, de ha már a hallgató kezébe adunk egy számítógépet és használhat egy fordítóprogramot, akkor megjelenik az a faktor, hogy addig "taszigálja" a kódot, amíg jó nem lesz. (Drága jó matematika előadóm mindig tiltotta a számológép használatát ZH-n. A panaszainkra ő azt mondta, hogy szívesen megengedi, de akkor jóval nehezebb feladatokat kell adnia, hisz a mai számológépek már integrálni, deriválni minden további nélkül tudnak. Megbeszéltük vele, hogy egyszer kipróbáljuk: nem érte meg.) A papíron való ZH íratással ezt a "taszigálást" akarjuk elkerülni, nem az a cél, hogy minden egyes lehagyott pontos vesszőért pontot vonjunk le.


Persze, megoldható, hogy szoftveresen tiltsuk az ilyen programok használatát, de akkor pedig gyakorlatilag ott tartunk, hogy egy online űrlapot töltetünk ki a hallgatókkal, a papíron való számonkérés helyett, és nem lehetünk benne biztosak, hogy a védelmet nem kerülik meg valahogy a hallgatók.


Hát ezért maradtunk meg még a papíron való ZH írás mellett. Egyébként a német nyelvű mérnök képzésen kötelező kisházikat is be kell adni hetente, itt már fejlesztjük a feladatok automatikus javítását. A ZH-kat és kisZH-kat azonban (jelenleg) nem tervezzük más módon megíratni.


Egy prog labvez

2017. máj. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!