Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi alapján húzták meg idén...

Mi alapján húzták meg idén gazdálkodási és menedzsmentnél 440-nél a központi ponthatárt?

Figyelt kérdés
Eddig minden evben magasabban húzták meg... Van esely rá hogy ez ne emelkedjen? Általában erre jelentkeznek rengetegen ezért se értem , hogy miert ilyen alacsony az iden...
2017. máj. 22. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Bocs ez OFF de hogy a fenébe lehet elérni ekkora pontszámot?! 440... Jognál meg 460 mi a fene ez?! :D és akkor még túl alacsony :D
2017. máj. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Bizonyos szakokat (jogi, közgadasági szakok) nem preferál az állam, ezért csak az igazán kiválóak tanulhatnak ezeken a szakokon ingyen (állami ösztöníjjal). A ponthatárokat ezekre a szakokra előre rögzítik, és csak akkor módosítanak rajta, ha eredetileg kalkuláltnál sokkal többen vagy kevesebben kerülnének be.
2017. máj. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező, ez amúgy kb. hasraütés szerűen megy. Egyik évben 440 aztán meg 455. :)

Én se értem, valóban minden évben gazdmenre jelentkeznek legtöbben, nekem is teljesen fura. :/

2017. máj. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a baj ezekkel a lehetetlen szakokkal, hogy kb csak a két anyanyelvűeknek felsőfokú nyelvvizsgával vagy a hátrányos helyzetűeknek van esélye rá a végtelen plusz pontokkal, vicc ez a felvételi rendszer...
2017. máj. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem értjük itt a 0%-ot... Itt központilag meghatározott pontokról van szó, nem pedig az általános rendszerbeli pontalakulásról..
2017. máj. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!