Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik középsuliban 0-ák voltak fizikából de egyetemen megtanulták?

Figyelt kérdés

Suliba nagyon elment a kedvem a fizikától :\. Rossz jegyeim voltak annak ellenére hogy matek meg programozás az nagyon megy, szóval reálos vagyok. Megszeretném tanulni a fizikát, de undorom van tőle :\. 9-11-ben végig az ment hogy voltak akik csaltak (évfolyamból megkapták a tételeket, egymásról másoltak, nagyobb jegyet diktáltak be stb..) míg engem nem is bírt a tanár, s nem is ment nagyon :\. Szóval érthető (szerintem) hogy undorom van az egésztől.



Van arra esély hogy feljavuljak belőle? Hogyan győzzem le azt a kudarc érzést hogy hiába tanultam 0 eredménye volt mindig? Ambicióm lenne, csak tényleg annyira rossz érzés, hogy pl. én 3 órát tanultam 1x, másik szüneten nézett rá, órákon se volt, be se pótolta s nagyobbat ít mind én.... S tanulás közben is csak azt érzem hogy ehhez hülye vagyok, s másnak 10 perc lenne ami nekem 5 óra.



2017. máj. 29. 15:25
 1/4 A kérdező kommentje:
írt*
2017. máj. 29. 15:27
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolában kettes voltam fizikából kegyelemmel. Most végzek fizikusként 4.5 feletti átlaggal (a sok tölteték tárgy meg egy-két rosszkedvű tanár lehúzta). Konklúzió? Képes vagy rá, ha képes akarsz lenni rá!


Azt még hozzátenném, hogy a középiskolás fizika elég értelmetlen, mivel a fizika nem középsulis matekkal van kitalálva, ezért tisztességes levezetést csak nagyon nehezen lehet középsulis szinten találni. Ha meg elkomolytalankodjuk a levezetést kijöhet az eredmény, csak pont az veszik el útközben, ami a lényeg lenne, a logika és a következetesség.


Sikerélményre van szükséged, hogy megszeresd, utána már gördülékenyebben fog menni.

2017. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én igaz nem fizikusként végeztem, hanem mérnökként, de egészen érettségiig gyűlöltem a fizikát, illetve hát nyilván azt a részét (mechanika és elektronika), amit addig tanultunk. Azt a részt egyetemen sem szerettem meg, valahogy átvergődtem belőlük. Viszont ahogy elkezdtünk áramlástant, meg hőtant tanulni, hirtelen azokból a tárgyakból benne voltam az évfolyam legjobbjaiban :) Valószínűleg addigra kikopott az ellenállás a fizika iránt. Szóval lehet, ne aggódj.
2017. máj. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ugyan még nem járok egyetemre ( de mindenképpen fogok), hanem gimis vagyok. Félévkor majdnem bukta volt a fizika. Soha nem volt még ilyen. Nagyon be voltam... most mi lesz, rokonok mit szólnak, stb. Aztán elkezdtem külön tanárhoz járni és annyira megszerettem, hogy szomorú vagyok, ha elmarad valamiért az óra. Hozzátenném, hogy mi bírjuk egymást a tanárral, ilyen baj nincs, csak borzalmasan lusta vagyok. Eddig utáltam a fizikát, "mert hát minek, értelmetlen, haszontalan". Egyszer csak azon kapom magam, hogy szerelmes lettem a fizikába. Teljesen komolyan. Most dúl a "láv" köztünk és úgy néz ki mérnöki pályára lépek tovább érettségi után, pedig eszem ágában sem volt ilyet tenni, álmomban nem gondoltam volna, hogy ilyen eszeveszetten elvetemült leszek. Ne aggódj, nekem sem megy könnyen, nem hiába hasaltam el majdnem, azt is csak azért úsztam meg, mert a tanár nem akart rosszat. A fizika nem olyan, hogy "na akkor doga előtt gyors egyszer átlapozom a könyvet", de nemám. Kemény és kitartó munka eredménye, hogy eljuss egy bizonyos szintre. Olyan mint egy kis szobanövény. Ha nem táplálód, nem kap elegendő napfényt és folyadékot, akkor elszárad. Ugye te sem akarod ezt? Nem számít, hogy most milyen problémáid vannak. Nekem is van olyan osztálytársam, soha nem tanul, mindent kipuskázik és úgy tűnik mintha sokkal okosabb lenne. Nem számít, csak az számít, hogy te milyen utat teszel meg a vágyaid és céljaid elérésének érdekében. Róma sem egy nap alatt épült fel, ne akarj már holnap fizikus diplomát szerezni. Hidd el nekem, beérik, ha teszel érte és küzdesz. Ezekkel a gondolatokkal kívánok további eredményes fizikatanulást! ;)
2017. jún. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!