Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tennétek abban a helyzetbe...

Mit tennétek abban a helyzetben, ha megszűnne a jelenlegi iskolátok és az utolsó évet egy másik iskolában kéne végig szenvedni?

Figyelt kérdés
OKJ-s képzésről van szó, eleinte tetszett aztán eléggé csalódtam benne, és nem is lelkesedek érte már elhelyezkedni meg egyáltalán nem szeretnék ezen a bizonyos szakterületen, főleg nem öreg koromig... én választottam, de marhára meg is bántam, pláne azért is, mert gyakorlati képzés egy nagy nulla volt, olyan dolgokra meg volt idő, aminek a szakmához semmi köze se volt, de meg kellett tanulni, a suli meg kijelentette, hogy vége, bezár jövőre, és máshol van lehetőség folytatni, de alig lennénk jövőre, de azt se tudom még pontosan mi lesz, hogy lesz, mert sokan ott fogják hagyni emiatt is, így meg nem látok sok értelmet ebben. Ti folytatnátok az én helyembe, hogy lesz ami lesz, aztán majd tanulok utána úgy is más szakmát, vagy sz*rjak bele, és nincs értelme akkor tovább kínlódni?

2017. jún. 1. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem pocsékolnék több időt, energiát, pénzt olyasmire, amit aztán nem akarok csinálni. Akkor sem, ha a suli megmaradna. Észbe kaptál, ne ronts tovább a helyzeten, menj tovább arra, amerre úgy gondolod, menned kell!
2017. jún. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit tanulsz

(Ha találnál jobbat, akkor kezd el másik képzést)

2017. jún. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

jav.

kezdj el

2017. jún. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagyon bizonytalan vagyok szívesen tanulnék mást, de már csak 1 év választ el attól, hogy meg legyen az OKJ-s bizonyítvány és, ha a második évben nem tudok az ottani követelményeknek eleget (a másik suliban) tenni mindenképp lépek más szakirányba, lehetőleg tanfolyamra ahol pár hónap alatt meg lesz a bizonyítvány mihamarabb, inkább fizetek, csak legyen meg hamar a képzés, ezt meg amolyan vésztartaléknak max jó lenne, de még addig átgondolom a dolgokat szeptemberig. Amit pedig ebből megtanultam, ne kezdjek bele még egy 2 éves állami képzésbe...
2017. jún. 1. 18:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Illetve, hogy ne csak a semmit csináljam addig, hasznosítom magam és nyáron elkezdem a jogsit, sofőr pályafutáson is gondolkodok.
2017. jún. 1. 19:38
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
Próbáld meg a második évet, mert legalább papírod lesz. Az állam amúgy is csak véges számú tanfolyamot finanszíroz. Lehet, hogy a környezetváltás jól fog jönni, ha meg mégsem, akkor bármikor válthatsz év közben.
2017. jún. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Otthagynám.

Nem azért, mert megszűnik a suli, hanem mert

- nem szereted

- rossz a képzés

2017. jún. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!