Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehetséges, hogy...

Hogyan lehetséges, hogy ennyire hibásan javították ki az emelt angol íráskészség résznél a leveleimet?

Figyelt kérdés
Hihetetlenül sok hibás javítás volt a szövegben, teljesen jó és érthető szószerkezeteket húztak alá. Mitöbb, volt olyan rész amit konkrétan jóról rosszra javított ki a tanár ... Írtam észrevételt, de egyszerűen nem értem, hogyan lehetséges hogy az emelt angol érettségin ilyen kaliberű tanárok javítanak , akik a jót rosszra, a jól megfogalmazott részeket pedig egszerűen hibásnak titulálják. Nektek van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok?

2017. jún. 6. 20:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom... Én is mindent full jól beleírtam, szempontok szerint, a hosszabbik levélnél az összeshez hiányjelet írt. Én már nem is idegesítem magam a töri esszé javítás után. Nagyon nem tetszik ez a tanár dönti el hány pont dolog. Nagyon hasraütős, és nekik nem számít, de nekünk még egy pont is hatalmas jelentősséggel bír.. :(

Szóbelivel meg alig lehet javítani.

2017. jún. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
52%
Véletlenül nem Fehérváron javították neked is? Ugyanez történt velem is, kizárólag jó dolgokat javítottak rosszra, ráadásul nem is keveset. Írtam észrevételt, illetve jeleztük az iskolában, az oktatási hivatalnak, a kormányhivatalnak, de még folyamatban van az ügy nem tudom mi fog kisülni belőle.
2017. jún. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Nekünk is volt pár ember, akinek borzasztóan javították, nekem sikerült pont közéjük tartoznom :/ Valami eszméletlenül pocsék, 10 pontot vesztettem rajta, érdekes módon az összes többi feladatsorban összesen 5 hibám lett... Nem baj, írtam egy 1,5 oldalas fellebbezést, csak az a baj, hogy elrontottam, mert nekem a szempontok követésére is levontak, én meg azt hittem tényleg elrontottam, ezért arra nem fellebbeztem, csak itthon jöttem rá, hogy mégis megvolt minden szempont, jó hülye vagyok. Na mindegy, ha megadnak mindent, akkor 94% lesz, ha nem kapom meg rá a pontokat, akkor 87%. Azért nem mindegy :(
2017. jún. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

"összes többi feladatsorban"

Itt az angol feladatsorokra gondoltam, mint nyelvhelyesség stb, mielőtt valaki félreértené.

2017. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Huhh, látom azért nektek is meggyűlt a bajotok a javítótanárokkal ... De én komolyan nem értem, hogy lehet így javítani egy olyan dolgozatot, aminek a pontszáma egyáltalán nem mindegy ...

Szerintem nem Fehérváron javították, bár nem mernék megesküdni rá. Annyira nem néztem meg a javítótanár nevét, inkább a csodás aláhúzásait figyeltem :D .

Utolsó, nekem is hosszú lett a fellebezésem, vagy észrevételem, vagy mi a fene a neve . :D Bár ami papírt mi kaptunk, azon egy picike téglalap volt benyomorítani mindent, mondom köszi, lehet nem lesz elég a hely. Aztán azt fogják kifogásolni, hogy túl kicsi betűkkel írtam...

És szerintem is fura, hogy a tanár dönti el.. Akkor legalább többen átnéznék (ami lehet hogy így is volt, de a javításból nem ez jött le).

2017. jún. 7. 20:16
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

Én is csatlakozom hozzátok! A levelet biztos pontforrásként vettem, szóval arra mindig nagyon készültem. Nem volt ez másképp az érettséginél sem. Az iskolában mindig 80% feletti, sokszor majdnem hibátlan leveleket kaptam ki. Itt pedig a két levelem százalékos átlaga 65% körül mozgott...

Szerintem sem jó, hogy ennyire szubjektív a javítás.

2017. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Szóbelik hogy mentek nektek? (Első válaszoló) :D
2017. jún. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
A fellebbezés formátuma nincs megkötve. Ha kicsi a téglalap, fogni kell egy üres A4-es papírt, azon is el kell fogadni.
2017. jún. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%
"jóról rosszra javított ki a tanár" - A javító csak jelöli a hibákat, mégpedig a megadott jelölések közül válogatva!
2017. jún. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
"ilyen kaliberű tanárok javítanak" - Kiadta a kezéből a felvételiztetést a felsőoktatás...
2017. jún. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!