Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért akar idén ennyire...

Miért akar idén ennyire mindenki orvosira jelentkezni?

Figyelt kérdés
Nem mintha zavarna, csak már kb. minden második kérdés ezzel kapcsolatos :D Főleg, hogy már a díja is 1 350 ezer Ft félévente! Tudom, tudom, mindenki államira jelentkezik és a jelentkezők 95%-át arra is veszik fel, de (...) miért? Miért vállaljátok ezt a kockázatot?

2017. jún. 7. 22:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mlyen kockázatot?
2017. jún. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nekünk úgy kezdték a tanévet, hogy ,,a jelenlévők fele jövőre is hallani fogja ugyanezt (=megbukik), hogy bebiztosítsuk az egyetem "színvonalát" ".


És tényleg így van. Meg van mondva minden tanárnak (főleg bizonyos tárgyakból), hogy csoportonként 6-7 embernek mindenképp buknia kell, mind1 h tudja vagy sem. Na ezek az emberek ált. az év végi vizsgákról kerülnek ki. És ott már mind1 h szóról szóra mondod a tanagyagot, tapasztaltam. Év közben pedig annak sikerül, aki hetekig hajnali 3-ig tanul, és csak ezt, hogy biztosan tudja, nagy szerencséje vagy, vagy van elég pénze....Csak 2x bukj meg valamiből (és az is elég könnyű itt), áttettek fizetősre.


Én anno nagyon mérges voltam rájuk, hogy miért is kell ezt csinálni? Akkor inkább kevesebb embert vennének fel. De nem. Hiszen akkor nem lennének önköltséges hallgatók...Ez a kockázat. Hogy azt hiszitek, 6 év alatt 5-ösre elvégzitek végig államin.

2017. jún. 7. 22:46
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Debrecenbe jársz?
2017. jún. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, negyedév.
2017. jún. 7. 23:06
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Anyám... és ilyenekből lesznek az orvosok? :D :D Vicces..

Alapból az önköltségeseknek nagyobb a ponthatár(nem véletlenül!), így jóhogy, mindenki államira megy(nagy átlag!)


A tandíj ennyi, és? Nem véletlenül annyi, hiszen egy olyan diplomát kapsz, amivel bárhol, bármikor munkát kapsz. Ez ennyire egyszerű, nehezen lehetne olyan munkát mondani, ami biztosabb lenne, mint az orvos. Rájuk mindig, mindenhol szükség van.

Jobb helyeken(országokban), nagyon hamar megtérül a tandíj ára, és itthon sem olyan rossz a helyzet, főleg akkor ha az adott orvos nem veti meg a hozzátartozók/beteg adományait.


Miért vállalják?

Mert ezt akarják tanulni. Ebben látják a jövőjüket. Vagy valaki/valakik akaratából, de sorolhatnánk az okokat. Senkit sem érdekel.

Emellett nem beszélhetünk kockázatokról, hiszen már az elején látni fogják, hogy mire vállalkoztak. S még időben kiszállhatnak ha nem tetszik nekik. Mindenféle kötelezettség nélkül.

Az pedig nem igaz, hogy ha valaki tanul, akkor nem lehet elvégezni. Persze mindenki megcsúszhat, de az önköltséges képzést sokféle trükkel ellehet kerülni.

2017. jún. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

" Nekünk úgy kezdték a tanévet, hogy ,,a jelenlévők fele jövőre is hallani fogja ugyanezt (=megbukik), hogy bebiztosítsuk az egyetem "színvonalát" ". "


Az egyetem mentalitásából gondoltam :D

Egyébként én is odajárok, csak olkdara.

2017. jún. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

,,Emellett nem beszélhetünk kockázatokról, hiszen már az elején látni fogják, hogy mire vállalkoztak."


Dehogy látják. Akik mindig legjobb tanulók voltak és megszokták, hogy a teljesítményüket értékelik, nagyot csalódnak majd.


Nem is biztos, hogy időben ott fogják hagyni. Én se tettem. Mert tudod, amikor megbukik valaki, mindig jönnek a kis idealista szövegek h ,,de ez volt az álmod, máshol boldogtalan lennél...ismerek olyat, akit 8 évig fel se vettek, mégis orvos lett...menj el Szegedre, ott rendesebbek" stb. Szóval támogatnak, de mégsem. Te pedig már csak azért is megmutatod...aztán eltelik 2 év és ugyanolyan helyzetben vagy. És már megint + 1 év. 8 év alatt fogod elvégezni? Már szinte szégyelled magad. Te sosem így akartad. De hol rontottam el? ,,Nyugi, nem vagy egyedül" Persze h nem. mégis...Most már nem is hagyhatod itt kockázat nélkül. Áttettek fizetősre. Most mi lesz? 1 milliót félévente? Úgy h mindig tanultam? Ne nevettess.


Ez zajlik egy átlag orvostanhallgató fejében.


Köszönöm a támogatást az OLKDA-stól :)

2017. jún. 7. 23:18
 8/18 A kérdező kommentje:
Egy nagyon szép összefoglaló más írásából: [link]
2017. jún. 7. 23:25
 9/18 anonim ***** válasza:
30%

Figyelj​, én megértem, hogy most csalódott vagy és a többi, és valószínűleg leszek a helyedben, ahogyan még egy csomóan mások is, de nem tudok olyan egyetemi szakot, amiről nem azt mondanák, hogy fejszámra buktatnak, meg hogy képtelenség elvégezni meg egyébként is csúszás lesz (ja, de igen; a "büfészakok"), úgyhogy marad az, hogy arra a szakra megyek, ami a legjobban érdekel, és amivel foglalkozni szeretnék, aztán remélem, hogy meglesz valahogy.


Egyébként meg azért van ez a sok orvosis kérdés, mert az emelt biosszal meg kémiával(/fizikával) elég erősen kompetitív az egész a maxos pluszpontok meg az ugyanolyan felvételi tárgyak miatt, és mert orvosira egyébként is sok görcsös, nolife ember jelentkezik, akik sokat lógnak gyakorin, hogy valamivel levezessék azt, hogy szívük szerint egész nap csak az orvosiról pofáznának, de nem lehet, mert annyi gátlásuk azért mégiscsak van (pl én).

2017. jún. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az olkdas vagyok. Hát igen, az a pár ember támogassa egymást, legalább az egyetemmel szemben, még ha névtelenül is. (Úgy látom, hogy itt nemhogy közösség épülne, de még egymás ellen fordítják a hallgatókat) Jobb ha látja aki utána olvas, hogy mire vállalkozik.

Egyébként tényleg teljesen így van ahogy leírtad. Én most azon töröm a fejem, hogy 18 tételt + a beugrókat(vicc) hogy tanuljak meg 2 hét (!) alatt, hogy megfeleljen a tanárnak, sajnos nagyon nem csípi a fejemet :D Tavaly B vizsgán meg is mondta, hogy már vissza se menjek idén, úgyse tudom megtanulni. :D ( ezek után nem is mertem visszamenni, úgyis elvolt döntve a sorsom :D )

2017. jún. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!