Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez kb hány pont a 30ból?

Ez kb hány pont a 30ból?

Figyelt kérdés

Ma voltam emelt informatika szóbelin és hát nagyon keményen készültem erre.Ajánlottak nekem erre egy könyvet is ,amit nagyon alaposan áttanulmányoztam illetve megtanultam így gondoltam,hogy nem érhet meglepetés,mert hát mindent tudok.Erre kihúztam a számrendszereket amikbe van gyakorlat is és nem csak elmélet.Félreértés ne essék,tudom,hogy r*hadt könnyű de 7edikbe csináltam ilyet utoljára és hát azóta 1 db feladatot sem csináltam meg ebből a típusból.


A kérdésem tehát ha az elméleti részét a számrendszereknek elmondtam és a gyakorlati feladatot amit a tanár leírt (számrendszer átváltás) nem tudtam megcsinálni,akkor az kb hány pont a 30 ból?


Ezek azok a mondatok amiket mondtam ma szóbelin:


Az informatika egyik matematikai alapja a logika (a másik a halmazok). A számítógépek (főként) kettes számrendszerben

dolgoznak. A számításokat is 2-es számrendszerben végzik 0-ákkal, és 1-esekkel (kivétel quantum számítógép, ott

van egy harmadik érték, ami egyszerre 1 és 0 is). A processzor a belsejében található tranzisztor alapú (dolgoznak az

atom alapúakon) logikai kapuk segítségével „számol”.

A logikai alapműveletek és azok alkalmazása különböző feladatok megoldása során

Az állítások igazak, vagy hamisak (kivétel quantum). E két lehetséges értéket együtt logikai értéknek nevezzük. Az igaz

értéket 1-el, a hamisat 0-val szokás jelölni.


(NEM) – negálás (elektronikában hívják még invertálásnak is) –

megfordítja a jel tartalmát

−, matematikai − (mínusz)

AND (ÉS) – csak akkor igaz, ha az összes bemenet igaz

∧, &, &&, *, matematikai ∩ (metszet)

OR (VAGY) – ha legalább egy bemenet igaz, már igaz lesz

∨, |, ||, +, matematikai ∪ (unió)

XOR (kizáró VAGY) – csak akkor igaz, ha pontosan egy bemenet igaz

NAND (negált ÉS) – akkor igaz, ha legalább egy bemenet hamis

NOR (negált VAGY) – csak akkor igaz, ha semelyik bemenet sem igaz

XNOR (negált kizáró VAGY) – akkor igaz, ha nem egy bemenet igaz


A gondolkodás – logikai szempontból – műveletvégzés. Ez nem cél, hanem eszköz. Két nagy műveletcsoportot különböztetünk

meg; az egyszerűbb műveleteket alapműveleteknek, a bonyolultabbakat speciális műveleteknek nevezzük.

Logikai alapműveletek:

Állítás és tagadás (tagadás tagadása)

􀁸 Állítás az a logikai alapművelet, amellyel azt fejezzük ki, hogy a tárgy, dolog a valóságban létezik, vagy valamilyen

tulajdonsággal rendelkezik. (Lehet igaz is és hamis is.)

􀁸 Tagadás az a logikai művelet, amellyel azt fejezzük ki, hogy a tárgy, a dolog a valóságban nem létezik, vagy

valamilyen tulajdonsággal nem rendelkezik. (Lehet igaz is és hamis is.)

Tagadás tagadása egyenlő az eredeti állítással, ekvivalensek.

Azonosítás és megkülönböztetés = összehasonlítás

Azonosítás az a logikai alapművelet, amellyel a különbözőségben keressük, feltárjuk az azonosat, a megegyezőt.

􀁸 Megkülönböztetés az a logikai alapművelet, amellyel az azonosságban keressük a különbözőséget.

􀁸 Összehasonlítás az a logikai alapművelet, amikor egyszerre (egyforma jelenséggel) végzem el az azonosítást

és megkülönböztetést. Ki kell emelni (absztrahálni) a sokféle tulajdonságból, a megegyező és megkülönböztető

jegyeket. Az azonosítás és megkülönböztetés valójában nem választható ketté.

Analízis és szintézis

Analízis az a logikai alapművelet, amellyel a tárgy egészét gondolatban részeire (nem fajtáira Szintézis az a logikai alapművelet, amellyel a tárgy részeit gondolatban egésszé egyesítjük. Általános kérdései:

Mit alkotnak együtt…? Minek a részeit sorolom…? stb.

Absztrakció és konkretizáció

Absztrakció az a logikai alapművelet, amellyel a tárgy lényeges jegyeit kiemeljük a többi közül. Minden fogalomalkotásnál

végzünk absztrahálást, amikor a lényegtelen jegyekből kiemeljük a lényegest, sőt az absztrakt

fogalmak esetében kétszeresen absztrahálunk: először amikor a lényegtelen jegyektől elválasztjuk a lényegeset;

másodszor, amikor magától a tárgytól is elválasztjuk a lényeges jegyet és egy önálló fogalmat alkotunk

belőle.

􀁸 A konkretizáció és a szintézis meggyeznek abban, hogy mind a kettő egésszé egyesít, de különböznek is, mert

a szintézis a tárgy részeit, a konkretizáció a tárgy kiemelt tulajdonságait egyesíti egésszé.

Indukció és dedukció

Indukció az a logikai alapművelet, amellyel megkeressük, feltárjuk az egyesben a közös, általános tulajdonságot.

Dedukció az a logikai alapművelet, amellyel az általános, közös tulajdonságot visszavezetjük, ahhoz az egyeshez,

amelyik azt magában hordja.

Kezdetben az ősember még az ujjait használta a számoláshoz, később az ókori Babilóniában fejlesztették ki a 60-as

számrendszert i.e. 4. évezred végén, amivel mind a mai napig találkozhatunk az időmérés és a szögmérés kapcsán. A

ma használt számábrázolás indiai eredetű. Tízes alapú, helyiértékes számrendszert használtak. Ez a számábrázolás az

arab hódítások során jutott el Európába.



2017. jún. 9. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Kb. fele pontszám
2017. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Mi volt pontosan a gyakorlati feladat?
2017. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Számrendszer átváltásnál mi volt?
2017. jún. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Az írásbelid jó lett?
2017. jún. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A gyakorlati resze annyibol allt ,hogy 2esbol 10esbe es forditva majd a 16osr jellemezni kellet,kettesbol 10esbe segitseggel at tudtam valtani a tobbit meg nem tudtam.. Nagyon szegyeltem magam a vizsgaztatok elott,hogy ilyen konnyu feladatot nem tudtam..


Az irasbelit nagyon elrontottam ,71 pontom van ,de hivatalosan 59et adtak meg.Nemsokara beszelunk az erettsegi elnokkel hatha meglehet meg oldani a fellebezest.

2017. jún. 10. 15:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát én erre 22-25 pontot simán adtam volna. :D Én 14-én vizsgáztam szintén emelt infóból, az URL-t kaptam annak a struktúráját, domain meg ilyenek. Beszéltem róla kb 5 percet folyamatosan, aztán ültem. Kérdeztek 3 kérdést, olyat amit már korábban elmondtam és annyi volt, kb negyed óra után mehettem. Remélem azért a minimum pont meg lett. :D

Igazából elég későn kezdtem el tanulni, mivel írásbeliből meglettek a pontjaim, de elvileg csak magán a szóbelin is meg lehet bukni... na mindegy remélem meglesz azért. :)

Sok szerencsét neked, de szerintem amit elmondtál 20+ pont simán megvan. :D

2017. jún. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!