Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A jogszabályi minimum és a...

A jogszabályi minimum és a központi minimum két különböző dolog?

Figyelt kérdés

Kérdem ezt azért, mivel nekem nagyobb biztonságot adna, ha az emelt plusz ponton kívül beleszámolnák az "egyéb" többletpontokat, mivel emelttel eddig csak a jogszabályi minimumot tudom teljesíteni. A "központit" eddig csak az "egyéb" többlettel tudom elérni. A felvi kalkulátor nem szólt érte, de engem érdekelne.

Szociológia szak.


Szakgimnazistaként kérdem, mivel akkor úgy alakítanám az érettségim, hogy meglegyen.



2017. jún. 15. 15:39
 1/7 A kérdező kommentje:
És félreértés elkerülése végett, a többlettel jóval túl tudnám szárnyalni a minimumot, csak nélküle kellene egy 5% plusz :/
2017. jún. 15. 15:43
 2/7 anonim ***** válasza:

"Alapképzésre, osztatlan mesterképzésre, felsőoktatási szakképzésre, valamint mesterképzésre való jelentkezés esetén a jelentkező felvételi összpontszámának el kell érnie a jogszabályban meghatározott minimumpontszámot (ún. jogszabályi minimumpontszám):

alapképzés, valamint osztatlan mesterképzés esetén 280 pontot, az emelt szintű érettségi-, a nyelvvizsga-, illetve az OKJ-többletpontokkal együtt, de más jogcímen adható többletpontok nélkül"

2017. jún. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oké, de vannak szakok, melyen a jogszabályi minimumnál magasabb központi minimumot kérnek. Ez azt jelenti, hogy ha én elérem a jogszabályi minimumot, de nem érem el a központi minimumot többletpont nélkül, akkor érvénytelen a jelentkezés?
2017. jún. 16. 12:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Vannak központilag meghatározott ponthatárú szakok (pl. jog 460, anglisztika 320, gyógyszerész 390, stb.), és van a minimum pont (280). Ne keverd.

Központi ponthatárok: Ha ott ha eléred azt a bizonyos ponthatárt,akkor van esélyed bejutni állami finanszírozásra. Ha nem, akkor nem. Összpontszámot néznek (pl. jog: neked 459 van a 460 helyett. Buktad az államit.)


Minimum ponthatár: amit előzőleg írtam, 280, emelttel, nyelvvizsgával, de minden egyéb nélkül.

2017. jún. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Összpontszám alatt te az egészet érted, igaz? Érettségi+emelt pont+egyéb többletpont.

Mivel a jogszabályi minimumba csak az érettségi+emelt számít bele.


Tehát pl. a jogi szak 460 minimum, nekem érettségi+emelt 420 (tehát bőven a jogszabályi felett, de még nem a központi), de egyéb többlettel már megvan a 460, akkor van esélyem?

2017. jún. 16. 14:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az egyéb többlet alatt hátrányos helyzetet, illetve OKTV, stb. pontokat értesz, akkor igen. Ezzel együtt kell meglenni a központi ponthatárnak.
2017. jún. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, csak ennyit akartam tudni! :D
2017. jún. 16. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!