Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a HALMOZOTT SÚLYOZOTT...

Melyik a HALMOZOTT SÚLYOZOTT TANULMÁNYI ÁTLAG?

Figyelt kérdés

Mármint, a súlyozott tanulmányi átlag az az, amelyiknél (kerdit x jegy) / teljesített kreditek.


Akkor melyik a halmozott?


Valamint ha egy félévben egy tárgyat nem teljesítettem - nem buktam meg kifejezetten, hanem vizsgázni sem mentem el (elhúzódó egészségügyi okok miatt, de ez most lényegtelen), akkor az bele sem számít a (halmozott) súlyozott tanulmányi átlagba?



2017. jún. 17. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Görgetett tanulmányi átlag, amit keresel. Képlet van a meghatározására. Neptunban/ETR-ben majd kiszámítják neked. Ha előre akarsz kalkulálni, csinálj egy excel-táblázatot, én is azt használom.


Ha nem teljesítettél egy tárgyat, az automatikusan 0 pontnak számít. De érdemes erről az adott intézmény tanulmányi hivatalánál érdeklődni.

Ha egészségügyi problémák állnak fenn, akkor viszont érdemes passzívra állíttatni utólagosan a félévet, az erre alkalmas kérvénnyel.

2017. jún. 18. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nekem neptunban göngyölt súlyozott tanulmányi átlag van a sima súlyozott tanulmányi átlag mellett, és ugyanaz az eredményük.


Csak egy tárgyról van szó, 5. hétre hagytam hogy a 6. illetve uv héten még tudjak menni, de annyira lebetegedtem 2 hétre , hogy nem tudtam elmenni, uv-ra pedig bukott vizsga nélkül nem lehet menni. Ezért felesleges passziváltatni.

2017. jún. 18. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!