Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológia szak vagy ápolás és...

Biológia szak vagy ápolás és betegellátás [ápoló] vagy egészségügyi gondozás és prevenció [népegészségügyi ellenőr] szerintetek?

Figyelt kérdés

Az első kettő SZTE, a harmadik SE


Érdekelne, hogy melyiken jobb az oktatás, de érdekelnének a materialista tényezők is, vagyis a szakok elvégzése után, melyikkel lehet jobban elhelyezkedni, melyikkel lehet többet keresni, fejlődési lehetőségek az egyetem után, stb.



2017. jún. 19. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Well, a biológia szak elsősorban kutatókat képez, tehát erősen elméleti és kutatásközpontú. Sokan a végzettek közül arra panaszkodnak, hogy nem tudnak elhelyezkedni, mert aránylag nem olyan egyszerű kutatásba bekerülni (és sokszor szerencsén és kapcsolatokon is múlik), és a képzés nem fedi le a piaci igényeket, ergo ha nincsenek komolyabb kutatói ambícióid, csak érdekel a biológia, szerintem érdemesebb inkább valami gyakorlatiasabbat választani helyette (pl biomérnök).


Az ápolással is az a probléma, hogy a diplomás ápolóknak annyi előnyük van a nem-diplomásokkal szemben, hogy lehetnek vezetőápolók a kórházban. Ha külföldön képzeled el az életedet, és jól beszélsz idegen nyelvet, akkor viszont lehet vele esélyed.


A harmadikról sajnos nem tudok semmi konkrétot, de őszintén szólva szerintem egyik szak sem az a tutibiztos befektetés.

2017. jún. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Népeg.ellenőr ismerősöm van. Előbb volt munkahelye, mint diplomája.
2017. jún. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Esetleg egészségügyi szervező? Erre a szakra most találtam, szóval nem tudom pontosan azt sem, hogy mivel foglalkozik...:/
2017. jún. 22. 17:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy képalkotó szak
2017. szept. 4. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!